Od czego zacząć odchudzanie?

Odchudzanie to często długi, wieloetapowy i wszechstronny proces mający na celu utratę konkretnej ilości kilogramów. Aby przyniósł on pewny i trwały efekt, należy do niego podejść odpowiedzialnie, nie stroniąc od porad specjalistów.

Odchudzanie – Co trzeba zrobić na początku?

Najistotniejszą sprawą jest uświadomienie sobie, po co się odchudzamy. Czasem to sprawa zrzucenia dosłownie kilku kilogramów pod kątem uprawianego sportu. Innym razem  chodzi po prostu o zdrowie. Nadmiar kilogramów szkodzi bowiem m.in. kręgosłupowi, sercu i kondycji całego organizmu i będzie miało negatywne skutki na przyszłość danej osoby. Trzeba więc uświadomić sobie po co się odchudzamy i ile kilogramów mamy do stracenia. Nie chodzi bowiem o wychudzenie organizmu i to w sposób niszczący – w tym względnie absolutnie nie należy popadać w skrajności.

Odchudzanie – Co dalej?

Warto udać się do lekarza pierwszego kontaktu, zrobić choć podstawowe badania krwi, zmierzyć ciśnienie i sprawdzić ogólny stan organizmu. Następnie warto skorzystać z wizyty u dietetyka, jeśli ktoś nie czuje się na siłach, aby samemu ułożyć sobie właściwe menu i trzymać się go przez długie tygodnie i miesiące. Na tym etapie trzeba sobie uświadomić, że zmiana przyzwyczajeń żywieniowych oraz stylu życia nie ma być czasowa i zakończyć się wraz z osiągnięciem pożądanej wagi. Sposób myślenia o swojej codzienności trzeba zmienić już na stałe – wtedy efekty odchudzania mają szanse być trwałe.

Odchudzanie – Motywacja

Z motywacją może być ciężko – zwłaszcza na początku. Waga może nie drgnąć w dół tak szybko, jak się tego spodziewamy. dodatkowo każdy z nas jest inny, nie należy się wiec dziwić, że niektórym odchudzanie idzie szybciej, a innym wolniej – przy zastosowaniu porównywalnych diet i natężenia aktywności fizycznej i jej rodzaju. Przyda się wiec sporo samozaparcia i konsekwencji oraz ciągła świadomość, że odchudzamy się przede wszystkim dla siebie. I nie chodzi przecież tylko o wygląd, ale o zdrowie, którym każdy chce cieszyć się przez długie lata.

Odchudzanie warto wiec zacząć od uprzytomnienia sobie, po co się to robi oraz od mądrego zaplanowania całego procesu.

Od czego zacząć odchudzanie?
Rate this post

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here