Strona głównaLifestyleCedr - zapach tylko dla mężczyzn

Cedr – zapach tylko dla mężczyzn

Szukając typowych męskich perfum, warto stawiać na te zawierające nuty drzewne. Typowym męskim aromatem jest cedr. Można spotkać go zarówno w świeżych perfumach dla niego, jak i tych oryginalnych, o bardziej wyrazistych kompozycjach. Jakie są perfumy zawierające cedr i w ofercie jakich domów perfumeryjnych ich szukać?

Cedr- niezwykły składnik męskich perfum

Cedr to drzewo iglaste należące do rodziny Pinaceae. Rośnie on praktycznie na całym świecie, jednak najczęściej występuje w regionie basenu Morza Śródziemnego, a także w paśmie Himalajów. Drzewo to występuje w kilku odmianach np. atlasowej, himalajskiej, libańskiej, cypryjskiej i niemal każda z nich wykorzystywana jest w branży perfumeryjnej. Poszczególne gatunki różnią się wysokością drzewa, kolorem i teksturą kory oraz igłami. Drzewo wykorzystywane było od wieków w różnych celach. W starożytnym Egipcie było uważane za symbol nieba, ziemi i podziemia. Olejek ezoteryczny wytwarzany z tego drzewa znajduje zastosowanie w medycynie, aromaterapii, kosmetyce.

Perfumy z cedrem – co warto o nich wiedzieć?

Cedr jest bardzo często spotykany w perfumach. Co ciekawe jest on jedną z pierwszych nut zapachowych wykorzystywanych przez człowieka do produkcji perfum i aromatycznych mikstur. Roztacza niezwykle naturalny, drzewno – żywiczny aromat, który idealnie komponuje się z wieloma nutami i woniami.

W perfumach najczęściej spotkać można się z olejkiem z cedru Atlas, który daje najpiękniejszy i najbardziej autentyczny zapach. Olejek ten wytwarzany jest głównie w Maroku i nie należy do drogich substancji. Otrzymuje się go przez destylacje z parą wodną pod ciśnieniem. Nierozcieńczony nie zachwyca zapachem. Dopiero po połączeniu z innymi aromatami może pochwalić się przyjemnymi woniami. Stosuje się go przede wszystkim jako utrwalacz i bazę w kompozycjach kwiatowych i drzewnych.

Przemysł perfumeryjny chętnie sięga też po olejek eteryczny pozyskiwany z Cedru Virginia. To on wykorzystywany jest w męskich, drzewno – aromatycznych kompozycjach opartych na harmonii nut drzewnych, cytrusowych i ziołowych. Jego intensywne nuty zawierają perfumy Lancome dostępne na https://tagomago.pl/collections/lancome. Chociaż są one propozycją dla panów, to praktyka pokazuje, że chętnie skraplają się nimi również panie. Te, które szukają typowo damskiego pachnidła z woniami cedru mogą natomiast postawić na Hugo Boss Alive Alive czy Shiseido Zen. Damskie perfumy z cedrem zazwyczaj zawierają lżejszy i delikatny olejek eteryczny z cedru himalajskiego, które może się pochwalić balsamicznymi tonami.

Podobnym zapachem co wykorzystywany w perfumach Lancome cedr Virginia może pochwalić się ten pochodzący z Teksasu. Wyróżnia się on przyjemnym drzewno – słodkim, lekkim korzennym i dymnym zapachem. Przy pierwszym spotkaniu przypomina on świeżo kupione ołówki graficzne, jednak po czasie jego nuta aromatyczna staje się słodsza i bardziej balsamiczna. Cedr teksański również gości w męskich pachnidłach.

Cedr jest obecnie jedną z najbardziej poszukiwanych i najpopularniejszych nut w niszowej perfumerii. Czasami, ze względu na duże zapotrzebowanie, zamiast naturalnego olejku cedrowego stosuje się syntetyczne nuty zapachowe. Niezależnie od pochodzenia cedru najlepsze kompozycje tworzy on z drzewem sandałowym, paczulą i wetiwerią. Ich połączenie zapach cedru jest głęboki, ciepły, żywy, honorujący i paradoksalnie świeży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read