Strona głównaLifestyleCzym różni się woda toaletowa od wody po goleniu? 4 różnice

Czym różni się woda toaletowa od wody po goleniu? 4 różnice

Na rynku znaleźć można wiele produktów o pięknym zapachu. Wśród tych stworzonych z myślą o mężczyznach ogromną popularnością cieszy się woda toaletowa i woda po goleniu. Czym dokładnie różnią się takie produkty? Na który z nich warto się zdecydować?

Skład wody toaletowej i wody po goleniu

Woda po goleniu została stworzona z myślą o łagodzeniu wszelkich podrażnień. Z tego powodu ma ona delikatny skład, pozwalając na przyniesienie ulgi skórze tuż po zastosowaniu maszynki. Chroni przed rozwijaniem się bakterii i przyspiesza procesy gojenia ewentualnych ran.

Woda toaletowa bazuje natomiast na dużej ilości alkoholu, dlatego nie powinna być ona stosowana na twarz bezpośrednio po goleniu.

Zapach wody toaletowej i wody po goleniu

Woda po goleniu ma delikatny zapach, który jest jedynie dodatkiem do kojącego działania na skórę. Nie utrzymuje się on zbyt długo. Woda toaletowa została natomiast stworzona jako alternatywa dla perfum. Z tego powodu w jej przypadku zapach okazuje się znacznie bardziej wyrazisty.

Sposób stosowania wody po goleniu i toaletowej

Męskie wody po goleniu należy stosować na twarz. Pozwalają one bowiem na łagodzenie podrażnień. Wody toaletowej nie można natomiast używać w tym miejscu. Mogłaby ona bowiem przyczynić się do spotęgowania nieprzyjemnych doznań, a nawet powstania stanów zapalnych. Wszystko ze względu na znacznie większą zawartość alkoholu. Taki preparat jest alternatywą dla perfum, dlatego jego najważniejsza właściwość to piękny zapach.

Wody toaletowej pod żadnym pozorem nie należy stosować na twarz. Z tego powodu każdy mężczyzna powinien wyposażyć się w odpowiedni produkt po goleniu. Na rynku istnieją też wody perfumowane, które zawierają więcej olejków eterycznych, a więc mają intensywniejszy i trwalszy zapach – tłumaczy specjalista z firmy AlePerfumeria.

 Mężczyzna z wodą po goleniu

Zawartość olejków eterycznych w wodzie toaletowej i perfumowanej

W wodzie toaletowej znajduje się około 5-10% olejków eterycznych i 85% alkoholu. Woda po goleniu jest natomiast znacznie delikatniejsza. Zawiera ona jedynie 2-4% olejków eterycznych. Stąd właśnie wynika jej subtelny zapach. Stanowi on bowiem jedynie dodatek do działania samego produktu. Woda po goleniu zawiera – przede wszystkim substancje o działaniu nawilżającym i łagodzącym.

Woda toaletowa a woda po goleniu – co wybrać?

Woda toaletowa i woda po goleniu mają zupełnie inne przeznaczenie. Z tego powodu warto wyposażyć się w oba kosmetyki. Pierwszy z nich jest tańszą alternatywą dla perfum, podczas gdy drugi pozwala na zmniejszenie podrażnień bezpośrednio po goleniu. Nie są to więc te same produkty i pod żadnym pozorem nie można stosować ich zamiennie.

Najlepsza woda po goleniu to taka, która pozwala na regenerowanie skóry, jednocześnie zapewniając uczucie świeżości. Należy zastosować ją od razu po usunięciu włosków. Nawet delikatnie tępa maszynka może bowiem powodować mikrouszkodzenia na skórze.

Wybierając odpowiedni produkt, warto więc sprawdzić jego dokładny skład, a także zapach. Na tej podstawie można zdecydować się na preparat, który trafi w Twoje gusta. W przypadku wody toaletowej największe znaczenie ma sam aromat. Woda po goleniu powinna być natomiast bogata w składniki pielęgnujące i odpowiednio delikatna dla skóry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read