Strona głównaMotoCo należy sprawdzić podczas przeglądu samochodu?

Co należy sprawdzić podczas przeglądu samochodu?

Właściciele nowych samochodów na trzy lata mogą zapomnieć o konieczności przeglądu, ale jeśli jesteś właścicielem starszego pojazdu (jak zdecydowana większość naszych rodaków), obowiązek sprawdzania pojazdu jest co roku. Jak wygląda przegląd samochodu i co należy w jego czasie sprawdzić?

Przegląd samochodu – jak często i po co go wykonywać?

Częstotliwość wykonywania przeglądu samochodu jest określana przepisami. Nowe samochody przegląda się dopiero po upływie 3 lat, później po 2 latach, a starsze już co roku. Jest to podyktowane względami bezpieczeństwa. Przegląd ma za zadanie wyłapać błędy w działaniu samochodu i jego usterki. Dzięki temu wiesz, czy trzeba przeprowadzić serwis silników lub innych elementów, które mogą wpływać na działanie i bezpieczeństwo samochodu.

Co jest sprawdzane podczas przeglądu?

Podczas przeglądu technicznego specjaliści sprawdzają, w jakim stanie są elementy, które mają największy wpływ na bezpieczeństwo użytkowników samochodu. Na liście sprawdzanych elementów znajduje się:
– układ hamulcowy,
– światła i wyposażenie elektryczne,
– układ kierowniczy,
– zwieszenie,
– stan amortyzatorów,
– stan ogumienia,
– stan silnika, zwłaszcza emisja spalin i ewentualne wycieki płynów.

Jeśli wszystko będzie w porządku, otrzymasz taką informację i będziesz mógł wyjechać z warsztatu mechaników bez dodatkowych kosztów. W przypadku drobnych usterek także możesz otrzymać możliwość prowadzenia samochodu dalej. Gorzej, jeśli problem jest duży – wtedy może okazać się konieczna naprawa, na przykład serwis silnika czy innego rodzaju układów.

Gdzie robić przegląd samochodu?

Dobrym rozwiązaniem jest znalezienie zaufanego mechanika, który naprawdę zna się na swoim fachu np. NowyMotor. Musisz mieć pewność, że przegląd będzie dokładny i kompletny – w końcu to podstawa bezpieczeństwa. Dodatkowo warto zaufać, że podane w raporcie usterki są prawdziwe, a takie elementy jak serwis silników czy naprawa zawieszenia są naprawdę konieczne.

W takim miejscu możesz od razu zdecydować się na naprawdę. Wybierz warsztat, w którym masz pewność, że naprawa układów elektronicznych czy serwis silnika będą na najwyższym poziomie i z wykorzystaniem wyłącznie najlepszych urządzeń i części. Jest to ważne zarówno jeśli chodzi o serwis silnika, jak i o inne elementy samochodu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read