Strona głównaLifestyleJaki prezent na komunię dla chłopaka?

Jaki prezent na komunię dla chłopaka?

Okres komunijny, który zaczyna się zwykle w maju, to czas wyboru prezentów dla najmłodszych, którzy uczestniczą w tym wyjątkowym wydarzeniu. Propozycji jest bardzo dużo, każdy powinien dobrać podarunek do swoich możliwości finansowych, tradycji oraz oczekiwań dziecka. Istnieje kilka rodzajów prezentów komunijnych, które sprawdzają się niemal zawsze. Warto odpowiednio wcześniej przejrzeć oferty sklepów, a także obowiązujące w tym zakresie trendy, by kupić coś naprawdę wyjątkowego. Prezent musi być przede wszystkim pamiątkowy. Pierwsza komunia święta jest ważnym wydarzeniem, dlatego też warto ją zapisać w pamięci dziecka odpowiednim podarunkiem.

Prezent pamiątkowy

Pierwszą kategorią prezentów komunijnych, są rzeczy pamiątkowe. Medalik, łańcuszek czy zegarek będą idealnym rozwiązaniem dla osób, poszukujących pomysłów tradycyjnych. Warto rozważyć także zakup książki, która swoją tematyką będzie nawiązywać do charakteru uroczystości.

Należy pamiętać, iż pamiątkowy prezent nie powinien się powielać. Sprawdzą się zatem wszelkie przedmioty oryginalne np. łańcuszek z zawieszką wykonany na zamówienie z grawerem. W innym przypadku chłopiec może dostać kilka takich samych podarunków od różnych gości. Pożyczki przez Internet pozwolą na zwiększenie budżetu, jaki przeznaczamy na zakup prezentu oraz wybór rzeczy unikatowych, niebanalnych.

Elektroniczna rewolucja

Wśród dużej części chłopców, na popularności zyskują wszelkie prezenty o charakterze elektronicznym: tablet, laptop, konsola do gier czy smartfon. Są to podarunki kosztowne, jednak warto je zakupić, korzystając np. z pożyczki przez Internet, jeśli wybieramy się na uroczystość komunijną do bliskiej rodziny. Dobrej klasy tablet można znaleźć w ofertach sklepów elektronicznych już za kilkaset złotych.

Warto pamiętać, aby odpowiednio wcześniej przygotować się do zakupu elektroniki jako prezentu komunijnego. W okresie, kiedy zaczyna się sezon na te uroczystości, ceny znacząco rosną. Dlatego też wybór podarunku już w kwietniu będzie najlepszym rozwiązaniem, pozwalającym kupić sprzęt w atrakcyjnej cenie.

Inwestycja w przyszłość

Częstym prezentem jest także inwestycja w przyszłość dziecka. Założona polisa ubezpieczeniowa, z comiesięczną składką, pozwala zadbać o edukację czy lepszy start w dorosłość. Kiedyś tego rodzaju podarunki pojawiały się jedynie przy okazji chrzcin, dziś z kolei są popularnym prezentem dla dzieci przystępujących do pierwszej komunii świętej.

Wybór odpowiedniej oferty ubezpieczyciela oraz opłacenie składek np. za rok z góry ułatwią pożyczki przez Internet. Darczyńca może zobowiązać się do opłacania polisy do uzyskania przez dziecko pełnoletności lub też, uzgadniając to wcześniej z rodzicami, przekazać im kontynuację ubezpieczenia. Jest to z pewnością dużo lepsze rozwiązanie niż podarunek w formie pieniężnej.

Pierwsza komunia święta jest wydarzeniem o charakterze religijnym, które jest wyjątkowo celebrowane przez rodzinę, przyjaciół i znajomych. Istotnym elementem tej uroczystości są także przekazywane dzieciom prezenty. Powinny mieć charakter pamiątkowy i oryginalny. Wcześniejsze przygotowanie się do zakupu jest niezbędne z uwagi choćby na rosnące ceny w czasie uroczystości komunijnych, dlatego też dobrze jest uruchomić swoje pokłady kreatywności i poszukać upominków co najmniej dwa miesiące przed planowaną komunią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read