Czym jest odsiwiacz do włosów i jak go stosować?

Coraz częściej odsiwiacz do włosów zastępuje mężczyznom wizyty u fryzjera. Dzięki niemu łatwiej można zamaskować siwe włosy i przywrócić ich naturalny kolor. Na rynku znajdziesz wiele preparatów do odsiwiania włosów. Poznaj je bliżej!

  1. Czym jest i jak działa odsiwiacz do włosów?
  2. Jak pozbyć się siwych włosów z pomocą odsiwiacza?
  3. Czy odsiwiacz jest bezpieczny na siwe włosy?

Oczywiście preparaty tego typu nie mogą w pełni zastąpić nakładania farby w salonie fryzjerskim. Wszystko dlatego, że siwienie włosów to proces zachodzący w strukturze włosa.

Czym jest i jak działa odsiwiacz do włosów?

Można powiedzieć, że jest to kosmetyk pielęgnacyjny nakładany na włosy i służy pokryciu ich odpowiednim barwnikiem. Dostępne są różne warianty takiego produktu, które różnią się przede wszystkim składem oraz barwą. W odróżnieniu od farb zmieniających barwę, odsiwianie włosów kosmetykiem jest działaniem powierzchownym. To dlatego, że odsiwiacz do włosów nie działa wewnętrznie. Nie ma wpływu na pigmentację we włosach, a jedynie zmienia barwę ich powierzchni. Działa po kilku dniach od nałożenia, w zależności od wskazówek producenta. Z jednej strony to ogromna zaleta, ponieważ możesz skorzystać z niego w określonych momentach, gdy tylko chcesz zmienić czasowo wygląd swojej fryzury. Po drugie źle dobrany kolor nie jest trwały – odsiwiacz dla mężczyzn przestanie działać po pewnym czasie.

Jak pozbyć się siwych włosów z pomocą odsiwiacza?

Cały proces nakładania kosmetyków tego typu jest bardzo prosty. Warunek to dokładne zapoznanie się z instrukcją obsługi. Na rynku znajdziesz produkty w piance, sprayu, kremowe lub o konsystencji podobnej do farby do włosów. Każdy z nich nakłada się inaczej. Większość kosmetyków aplikuje się na suche włosy i wmasowuje w nasadę włosów i skalp. Niektóre pozostawia się do całkowitego wyschnięcia, inne natomiast spłukuje po kilkunastu minutach. Odsiwiacz do włosów dla mężczyzn przywraca naturalny kolor włosów po pewnym czasie. Ma to związek z utlenianiem substancji chemicznych zawartych w produkcie. Pod wpływem reakcji z tlenem preparat zaczyna działać. W ten sposób możesz pozbyć się widocznej siwizny bez zmiany struktury włosa.

Warto zaznaczyć, że odsiwiacz dla mężczyzn oraz kobiet ma różne działanie w zależności od tego, jaki jest naturalny kolor Twojej fryzury. Blondyni mają nieco łatwiej, ponieważ różnica między naturalną barwą fryzury a siwizną nie jest tak znacząca. Wtedy wystarczy jedna bądź dwie aplikacje zgodnie z zaleceniami producenta. Jednak pierwsze oznaki siwizny trudniej jest zakryć u brunetek i brunetów. Wtedy warto skorzystać z większej ilości aplikacji. Preparat do ciemnych włosów dla mężczyzn warto położyć nawet kilka razy, zwłaszcza gdy są bujne i gęste.

Czy odsiwiacz jest bezpieczny na siwe włosy?

Dostępne dzisiaj odsiwiacze dla kobiet i mężczyzn są skuteczne, ale też bezpieczne. Nie wchodzą w strukturę włosa, dlatego nakładanie ich nie zmienia budowy. Poza tym taki preparat do włosów pomoże zmienić barwę jedynie w tej części fryzury, która jest siwa. Odsiwiacz nie zmienia ciemnych włosów, ponieważ barwnik utleniając się, nie jest w stanie zmienić ciemnej barwy.

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na skład produktu. Jeśli znajdziesz w nim składniki, które mogą Cię alergizować, lepiej z niego zrezygnuj. Warto też przed pierwszym użyciem wykonać test skórny. W przypadku preparatu do włosów dla mężczyzn można wybrać niewielkie fragmenty fryzury po obu stronach głowy, by nie widać było ewentualnej różnicy.

Teraz wystarczy sięgnąć po wybrany produkty i zastosować go, by zacząć obserwować rezultaty!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj