Strona głównaKobietyJak otworzyć wino bez korkociągu?

Jak otworzyć wino bez korkociągu?

Nieraz zdarza się, że organizujemy piknik ze swoją drugą połówką i zabieramy na niego butelkę wina. Gdy chcemy go zdegustować okazuje się, że nie wzięliśmy korkociągu. Nie chcemy chyba popsuć romantycznego posiłku na świeżym powietrzu. Również w domu może się zdarzyć, że kolega przyszedł nas odwiedzić biorąc ze sobą butelkę wina, a my nie mamy czym go otworzyć. Ale my mamy sposoby jak wyjść z takich sytuacji, którymi podzielimy się z państwem.

1 sposób: Wepchnąć korek do środka.

Stosując ten sposób najpierw postawmy butelkę z winem na twardej płaszczyźnie. Może to być stół, podłoga, jeżeli jesteśmy na zewnątrz to chodnik betonowy albo z kostki brukowej lub płaski kamień. Gdy butelka jest już na twardej powierzchni musimy zaopatrzyć się w przedmiot, którym wepchniemy korek Może być to śrubokręt, kawałek twardego drutu, a nawet kredka albo szczoteczka do zębów, ale najlepszym narzędziem zdecydowanie jest śrubokręt. Jeżeli mamy już narzędzia, jedną ręką trzymamy butelkę, a drugą wpychamy korek do momentu, aż znajdzie się w butelce. I gotowe.

2 sposób: podgrzanie palnikiem.

Jest to sposób niebezpieczny i nie polecam go, aczkolwiek jest skuteczny. Trzeba posiadać palnik gazowy. Płomień palnika należy skierować w okolice szyjki butelki pod korkiem i trzymać do momentu wystrzelenia korka. Drugą ręką należy trzymać butelkę przez ścierkę lub ręcznik gdyż butelka będzie gorąca.  Uwaga: butelka może pod wpływem temperatury pęknąć!

3 sposób: otwieranie nożyczkami lub nożem.

Jest to sposób bardzo podobny do otwierania korkociągiem. Jedną ręką trzymamy butelkę. W drugiej mamy nożyczki lub ostry nóż. Wbijamy narzędzie prostopadle do korka, najgłębiej jak damy radę i zaczynamy kręcić ciągnąć jednocześnie w górę, ale niezbyt mocno, żeby nożyczki lub nóż nie wypadły. Jeżeli nie uda się to nam w ciągu 3 pierwszych prób to prawdopodobieństwo sukcesu spada, gdyż będzie za dużo dziur w korku i narzędzie nie będzie już mocno siedziało w korku.

4 sposób: za pomocą gwoździa lub wkręta.

Wbijamy gwóźdź lub wkręcamy wkręt w korek. (Lepszy jest wkręt, gdyż mocniej siedzi w korku). Następnie kombinerkami lub obcęgami chwytamy za wkręt i ciągniemy w górę. Bardzo skuteczny i prosty sposób.

5 sposób: z pomocą buta.

Chyba najdziwniejszy sposób, ale wymagający posiadania tylko buta. (Oprócz butelki z winem oczywiście) Należy włożyć butelkę dnem do buta i uderzać butem, w którym jest butelka o ścianę lub inną twardą płaszczyzną np. mur do momentu aż korek wyleci. Niestety przy użyciu tej metody część wina wyleje się w momencie wypadnięcia korka. Sposób ten wymaga siły i cierpliwości.

6 sposób: pomoc pompki rowerowej.

Musimy przebić korek na wylot igłą, śrubokrętem lub końcówką pompki, jeżeli damy radę. Choć najlepiej użyć igłę lub śrubokręt. Następnie wkładamy końcówkę pompki do dziury w korku i zaczynamy pompować. Nie stójmy bezpośrednio nad butelkę. Pompując w pewnym momencie korek pod wpływem ciśnienia powietrza powinien wystrzelić a my mamy otwartą butelkę z winem. Przy tym sposobie cała zawartość butelki powinna pozostać w niej. Nie powinniśmy stracić ani kropelki naszego trunku.

Więc jeżeli nie mamy korka nie załamujmy się. Możemy skosztować wina bez potrzeby wyjścia do sklepu aby kupić korkociąg.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read