Strona głównaGamingLaptop dla gracza - jaki laptop do gier wybrać?

Laptop dla gracza – jaki laptop do gier wybrać?

Jak wybrać idealny laptop dla gracza?

  • Idealny laptop? Jak go wybrać? W sklepach mamy tak duży wybór że ciężko jednogłośnie zdecydować ale przychodzimy z pomocą. Najważniejszą cechą laptopa gamingowego jest jego wysoka wydajność, wpływ na nią ma zamontowany procesor, pamięć RAM, karta graficzna oraz dysk twardy.

Na co zwrócić uwagę kupując laptop dla gracza?

  • Karta graficzna– podobnie jak w komputerach, także w laptopach karta graficzna pełni najważniejszą funkcję, od niej zależy czy zainstalowane programy i gry będą działać dobrze. Wszystko to sprawia że będzie trzeba zwrócić uwagę na jej parametry. Najważniejsza będzie pamięć, wartość 4 GB okaże się wystarczająca w większości produkcji ale oczywiście im jej więcej tym lepiej. Duże znaczenie ma również częstotliwość taktowania pamięci oraz rdzenia.
  • Procesor– w przypadku procesora powinniśmy decydować się na taki z minimum średniej półki, ponieważ to właśnie od procesora zależy wydajność karty graficznej. W przypadku laptopów gamingowych, procesor powinien dysponować co najmniej czterema fizycznymi rdzeniami, choć największa swobodę zagwarantują nam układy sześcio i ośmiordzeniowe.
  • Pamięć RAM– przy dzisiejszych produkcjach 8 GB RAM powinno wystarczyć, lecz jeśli chcemy cieszyć się graniem na średnich lub wysokich wymaganiach należało wybrać by laptop o zainstalowanej pamięci RAM o 12 lub 16 GB.
  • Dysk twardy– decydując się na zakup laptopa gamingowego, musimy zastanowić się, czy zależy nam przede wszystkim na magazynowaniu sporych plików czy też realnym przyspieszeniu działania systemu oraz gier. W pierwszym przypadku można postawić na dyski tańsze czyli HDD, w drugim warto wybrać dyski SSD które są znacznie szybsze ale niestety dużo droższe.
  • Matryca– jeśli chodzi o matryce należy skupić się na trzech konkretnych kwestiach. Pierwsza to typ matrycy ponieważ wpływa on na intensywność barw, najlepszym wyborem są matryce IPS ponieważ gwarantują wysoką jakość generowanych kolorów. Druga dotyczy rozdzielczości, warto decydować się na matryce Full HD. Trzecią kwestią jest przekątna ekranu, należy wybrać taką która będzie nam najbardziej odpowiadać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read