Strona głównaLifestyleUsuwanie blizn po trądziku. Czy można je skutecznie zredukować?

Usuwanie blizn po trądziku. Czy można je skutecznie zredukować?

Blizny po trądziku to bardzo często występujące defekty estetyczne na skórze. Z reguły dotyczą nastolatków, ale występują też u osób dorosłych – są „pamiątką” po wypryskach, które pojawiały się w okresie dojrzewania. Niestety najczęściej znajdują się na twarzy. Z tego względu dla wielu osób są przyczyną bardzo niskiej samooceny i dyskomfortu. Istnieje jednak sposób, aby uporać się z tym nieestetycznym kompleksem. Usuwanie blizn po trądziku za pomocą medycyny estetycznej to rozwiązanie Twoich problemów.

Blizny po trądziku – nie tylko problem nastolatków

Na temat trądziku znaleźć możesz wiele informacji, które nie zawsze mają odzwierciedlenie w rzeczywistości. Powszechnie uważa się, że problem ten dotyczy wyłącznie nastolatków w okresie dojrzewania i z czasem po prostu sam znika. Nic bardziej mylnego. Po pierwsze, również osoby dorosłe borykają się ze zmianami na skórze, które są trudne i długotrwałe w leczeniu. Po drugie, musisz pamiętać, że trądzik to stan zapalny, któremu często towarzyszą zmiany ropne. Niewłaściwe leczenie, nieprawidłowa higiena cery twarzy, a także drapanie wyprysków może spowodować naruszenie struktury skóry i prowadzić do poważnych konsekwencji. Są nimi właśnie nieestetyczne i szpecące wygląd blizny. Ze względu na rodzaj można podzielić je na:

  • blizny hipertroficzne – znajdują się na powierzchni skóry, mają czerwone lub różowe zabarwienie;
  • blizny atroficzne – znajdują się pod powierzchnią skóry, zazwyczaj są głębokie i wąskie, ale mogą być również płytkie i szerokie;
  • blizny odbarwione – posiadają niewielką ilość melaniny lub jej całkowity brak. Są najtrudniejsze do usunięcia.

Blizny po trądziku pozostawiają niejednorodne wgłębienia w skórze, które wyglądem przypominają dziury. Nie tylko niekorzystnie wpływają na ogólny wygląd twarzy, ale są też trudne do zamaskowania. Ponadto cera pokryta bliznami jest mało elastyczna i bardzo zniszczona. Istnieją jednak skuteczne sposoby, aby zredukować zmiany, a także poprawić kondycję i wygląd skóry. Z pomocą przychodzą zabiegi usuwania blizn.

Skuteczne usuwanie blizn po trądziku? Odwiedź Ruczaj Clinic Kraków

Borykasz się z problemem uciążliwych blizn po trądziku? Nie chcesz wstydzić się swojego wyglądu i tym samym poprawić jakość swojego życia? Sprawić, że Twoja cera będzie prezentowała się estetycznie i zdrowo? Usuwanie blizn atroficznych w Ruczaj Clinic to pomoc dla skóry Twojej twarzy. Choć nie można ich całkowicie wyeliminować, nowoczesne i innowacyjne metody stosowane w klinice pozwalają na redukcję zmian aż w 60%-ach. W zależności od rodzaju blizn i stopnia ich zaawansowania, z pomocą specjalisty dobierzesz odpowiednie leczenie. Wszystkie zabiegi są małoinwazyjne i wymagają krótkiej rekonwalescencji. Do najczęściej stosowanych i najbardziej skutecznych w przypadku zmian trądzikowych należą:

  • wypełnianie blizn kwasem hialuronowym lub osoczem krwi;
  • zabiegi karboksyterapii;
  • usuwanie blizn laserem frakcyjnym;
  • stosowanie frakcyjnej radiofrekwencji mikroigłowej 3D;
  • peelingi chemiczne.

Od dziś nie musisz wstydzić się swojego wyglądu. Nowoczesne metody stosowane podczas zabiegów kosmetologicznych czy medycyny estetycznej pozwalają w znacznym stopniu zredukować blizny po trądziku. Poprawiają ogólną kondycję skóry i wpływają na jej estetyczny wygląd. Pamiętaj jednak, aby korzystać wyłącznie ze sprawdzonych placówek, w których pracuje sztab specjalistów mających ogromne doświadczenie w zabiegach usuwania blizn. Dzięki temu możesz być pewien, że są one dla Ciebie w pełni bezpieczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read