Strona głównaLifestyle4 przydatne informacje na temat rękawic narciarskich

4 przydatne informacje na temat rękawic narciarskich

Wielkimi krokami zbliża się zima, a więc idealny czas na szusowanie po stokach. Sezon jesienno-zimowy to też pora wyprzedaży, na których można znaleźć odzież narciarską w dobrych cenach. Jak nie dać się złapać na sztuczki marketingowe i kupić naprawdę dobre ubrania do jazdy na nartach? Przeczytaj o 4 przydatnych informacjach na temat rękawic narciarskich.

#1 Zewnętrzna powłoka profesjonalnych rękawic narciarskich – materiał wykonania

Zewnętrzna powłoka rękawic narciarskich powinna być przede wszystkim wodoszczelna, odporna na uszkodzenia mechaniczne, a dodatkowo zapewniać komfort termiczny. Takie rezultaty daje materiał poliestrowy, poliuretanowy i połączenie ich ze specjalną pianką EVA. Dzięki niej uzyskasz lepszą amortyzację dłoni, a przez to upadek

#2 Rękawice narciarskie powinny chronić nie tylko przed zimnem

Rękawice narciarskie chronią przez zimnem, śniegiem oraz zapewniają odpowiednią wymianę powietrza. Profesjonalne modele zapewniają także naturalny, pewny chwyt. Dzięki temu łatwiej będzie nauczyć się poprawnie trzymać kijki, a tym samym zwiększy się komfort podczas szusowania.

#3 Dobierz właściwy model rękawic kierując się wiekiem i płcią

Bardzo ważny jest dobór właściwego rozmiaru oraz modelu rękawic narciarskich. Za małe bądź za duże mogą uniemożliwiać komfortowe zjazdy ze stoku. Dlatego produkt dobieraj kierując się wiekiem oraz płcią narciarza. Na rynku jest wiele modeli uniwersalnych, tak zwanych unisex, które mogą nosić zarówno kobiety, jak i mężczyźni – jednak nie są one tak funkcjonalne jak wersja dedykowana dla konkretnego wieku czy płci. Odpowiednie rękawice narciarskie powinny być:

  • Długie – ich długość powinna zakrywać cały nadgarstek. Pomiędzy brzegiem a rękawem kurtki nie powinno być żadnej przerwy.
  • Jednopalcowe – dedykowane dla dzieci – to pomaga uczącym się maluchom trzymać kijki w prawidłowej pozycji.

#4 Rękawice narciarskie wymagają specjalnej pielęgnacji

Rękawice narciarskie, aby nie straciły swojej funkcjonalności, powinny być poddawane szczególnej pielęgnacji. Nie powinieneś prać ich w tym samym proszku, w którym czyścisz ubrania z bawełny. Na rynku możesz dostać specjalne detergenty służące do pielęgnacji odzieży sportowej – w tym ubrań oraz rękawic narciarskich. Nie korzystaj z płynów do zmiękczania tkanin, nie susz rękawic na kaloryferze, a modele uszyte ze skóry regularnie impregnuj odpowiednimi preparatami.

Podsumowanie

Wybór odpowiednich rękawic narciarskich jest bardzo ważny – zwłaszcza w okresie wyprzedaży, kiedy okazja goni okazję. Nie daj się im zapędzić w kozi róg – szukaj sprawdzonych informacji w Internecie i na tej podstawie wybieraj odpowiednie produkty. Powodzenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read