Strona głównaInternetZarządzaj własną infrastrukturą sieciową z Red Hat Satellite

Zarządzaj własną infrastrukturą sieciową z Red Hat Satellite

Zarządzanie infrastrukturą sieciową to temat, który dotyczy każdego przedsiębiorstwa, a przede wszystkim tych, które aktywnie wykorzystują sieć do przeprowadzania istotnych procesów zachodzących w firmie. Producenci oprogramowania starają się dostarczać nowe produkty, które odpowiedzą na zmieniające się potrzeby przedsiębiorców. Wybór odpowiedniego programu pozwala na zwiększenie wydajności pracy firmy poprzez usprawnienie wielu procesów, a także wprowadzenie automatyzacji. Im większe przedsiębiorstwo, tym bardziej rozbudowana musi być infrastruktura sieciowa, a zarządzanie nią staje się coraz bardziej złożone. Źle dobrane rozwiązania bądź nieodpowiednia konfiguracja mogą spowodować wystąpienie wielu niezgodności oraz opóźnień. W tym artykule zajmiemy się tematyką jednego z takich rozwiązań, a mianowicie Red Hat Satellite. Zapraszamy do lektury!

Marka Red Hat – krótka charakterystyka

Red Hat to marka, która zajmuje się tworzeniem oprogramowania typu open-source. Firma pochodzi z USA, a jej głównym produktem jest profesjonalna dystrybucja Red Hat Enterprise Linux (RHEL). Jest to system przeznaczony do środowiska serwerowego wykorzystywany przez klientów komercyjnych. Jednak oprócz tego najpopularniejszego produktu w ofercie marki Red Hat znaleźć możemy również inne rozwiązania, które mogą zostać wykorzystane w przedsiębiorstwach, aby ułatwić zarządzanie siecią i usprawnić wiele procesów. Jednym z tych produktów jest Red Hat Satellite, którego przeznaczeniem jest zarządzanie infrastrukturą sieciową w przedsiębiorstwie. Wszystkie produkty oferowane przez markę Red Hat cechują się wysoką jakością wykonania, niezawodnością, funkcjonalnością oraz kompatybilnością i skalowalnością. Zastosowanie ich ułatwia zarządzanie rozwiązaniami sieciowymi stosowanymi w przedsiębiorstwach.

Red Hat Satellite

Red Hat Satellite to dedykowany produkt stworzony z myślą o zarządzaniu infrastrukturą, aby zapewnić maksymalną wydajność działania środowiska Red Hat Enterprise Linux przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa i zapewnieniu zgodności ze wszystkimi obowiązującymi standardami. Producent zadbał o to, aby zagwarantować wydajne oraz bezpieczne funkcjonowanie infrastruktury, jednocześnie maksymalnie upraszczając proces zarządzania nią. Oprogramowanie RH Satellite jest w stanie raportować potrzebę aktualizacji, napraw czy ulepszeń hostów. Systemy obsługiwane są w ramach homogenicznych grup, aby ułatwić pracę z nimi. Skalowalna automatyzacja pozwala na szybkie i sprawne odpowiadanie na wszelkie zgłoszenia dotyczące koniecznych napraw i aktualizacji. Niezależnie od tego, czy klient posiada rozwiązania sieciowe zarządzane przez Red Hat, przez innego producenta, lub też połączenie różnych rozwiązań sieciowych w dowolnych konfiguracjach – Red Hat Satellite umożliwi sprawne zarządzanie nimi przy użyciu jednej, wspólnej, intuicyjnej w obsłudze konsoli. Po zaimplementowaniu własnego środowiska operacyjnego Red Hat Satellite klient uzyskuje możliwość wprowadzania własnych środowisk standardowych, a to pozwala mu na sprawne wdrażanie nowych rozwiązań systemowych bez dodatkowego komplikowania sytuacji. Korzyść uzyskana po wdrożeniu ulepszonych rozwiązań systemowych to przede wszystkim zwiększenie wydajności działania, a także wyeliminowanie wielu występujących błędów. Środowisko Red Hat Satellite jest skalowalne i może obsługiwać bardzo wielu użytkowników stale się zmieniając i dostosowując do nowych wymagań. Systemami można zarządzać przez różnorodne platformy – możliwość ta odpowiada na zapotrzebowanie wielu użytkowników na kontrolowanie ogromnych ilości (nawet tysięcy) rozwiązań systemowych. Takie zapotrzebowanie występuje w wielu nowoczesnych, stale rozwijających się centrach danych. Red Hat jest marką stawiającą na innowację – producent stara się nadążać za stałym rozwojem rozwiązań sieciowych poprzez zapewnianie klientom częstych aktualizacji certyfikowanego produktu, jakim jest Satellite. To oprogramowanie zakupić można w ramach licencji rocznej lub trzyletniej. Zastosowanie subskrypcji zapewnia natychmiastowy dostęp do pojawiających się aktualizacji, natomiast zarządzanie subskrypcją jest bardzo proste i przejrzyste – możliwe jest wygenerowanie odpowiednich raportów i uzyskanie wielu istotnych informacji na temat wykorzystywanej infrastruktury sieciowej.

Jesteśmy przekonani, że to oprogramowanie znajdzie zastosowanie w wielu przedsiębiorstwach, zwłaszcza średniej oraz większej wielkości. Red Hat Satellite z pewnością idealnie sprawdzi się w rozwijających się firmach, dla których istotna jest skalowalność posiadanych rozwiązań sieciowych. Przed zdecydowaniem się na zakup tego oprogramowania warto skonsultować się z profesjonalistami, którzy udzielą porad i pomogą w pierwotnej instalacji i konfiguracji.

Dlaczego warto wybrać oprogramowanie Red Hat Satellite?

W tej części artykułu przedstawimy Państwu najważniejsze argumenty przemawiające za wyborem oprogramowania Red Hat Satellite do zastosowania w firmie w celu wydajnego zarządzania infrastrukturą sieciową. Te powody to:

  • uproszczone zarządzanie infrastrukturą (przy zastosowaniu jednej konsoli), co pozwala na usprawnienie pracy i szybsze wprowadzanie zmian w przejrzysty i intuicyjny sposób;
  • zmniejszenie kosztów eksploatacji rozwiązań sieciowych dzięki zastosowaniu rozwiązania gwarantującego optymalizację;
  • otrzymywanie najnowszych aktualizacji w ramach całego okresu trwania subskrypcji;
  • maksymalna wydajność firmowych rozwiązań sieciowych – optymalizacja działania;
  • znacząca poprawa spójności systemu, a także zgodności z obowiązującymi standardami, co ułatwia eksploatację i sprawia, że przebiega ona bez jakichkolwiek zakłóceń;
  • wysoki poziom bezpieczeństwa gwarantowany przez wprowadzenie tego rozwiązania.

Mamy nadzieję, że lektura powyższego tekstu umożliwiła Państwu bliższe zapoznanie się z tematyką oprogramowania Red Hat Satellite.

Gdzie zakupić opisane rozwiązania?

Warto zdecydować się na współpracę z profesjonalnym dystrybutorem oprogramowania służącego do zarządzania infrastrukturą sieciową. Przedstawiciele takiej firmy służą profesjonalną poradą w zakresie doboru najbardziej optymalnych rozwiązań dla konkretnego przedsiębiorstwa. Jako sklep thomas it od lat zajmujemy się dystrybucją profesjonalnych rozwiązań odpowiadających idealnie na potrzeby najbardziej wymagających klientów. Nasi eksperci odpowiedzą na wszelkie Państwa pytania i przeprowadzą przez proces instalacji oraz konfiguracji, a także pomogą w wyborze najodpowiedniejszej formy licencji dla danego przedsiębiorstwa. Gorąco zachęcamy do kontaktu!

Kontakt telefoniczny: 32 444 94 30 lub poprzez e-mail: info@thomas-it.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read