Strona głównaLifestyleAkcesoria dla mężczyzn – na czym można, a na czym nie można...

Akcesoria dla mężczyzn – na czym można, a na czym nie można oszczędzać. Wiedza nie tylko dla wtajemniczonych…

Mężczyźni lubią o siebie dbać, choć nie lubią się do tego przyznawać. Jednak zadbany zarost czy też ogolona skóra twarzy jest ich wizytówką. W końcu dzięki dbałości o twarz mogą uniknąć problemów z zaskórnikami i wypryskami, zaczerwieniem i podrażnieniem. Jeśli chcesz zainwestować w męskie akcesoria, dowiedz się na czym można, a na czym nie można oszczędzać. Oto nasz poradnik dla niewtajemniczonych.

Oszczędź na żyletkach do maszynek do golenia – dowiedz się, jak długo możesz golić się jednym wkładem

Maszynki do golenia na żyletki mają wymienne ostrza. Dzięki temu nie generuje się dodatkowych odpadów wielomateriałowych. Wkład żyletek do maszynki do golenia wystarcza na 3-6 zabiegów golenia. Można zakupić zestaw zawierający 10 żyletek, ale również większy pakiet po 50 czy nawet 1000 sztuk. Dzięki temu oszczędza się podwójnie. W końcu taki zapas wystarczy naprawdę na długo. Żyletki ze stali nierdzewnej należy dopasować do maszynek. Można zdecydować się się na żyletki różniące się szlifem, typem powlekania, rodzajem krawędzi, czy nawet składem chemicznym użytej stali. Można wypróbowywać różne żyletki, tak aby trafić na te najbardziej dopasowane do danego rodzaju zarostu. Ostre krawędzie tnące sprawdzają się oczywiście do grubego i gęstego zarostu, można wybrać również te mniej agresywne do bardziej skąpego czy cienkiego zarostu. Metodą prób i błędów znajdzie się te najodpowiedniejsze.

Zaoszczędź na kosmetykach do zmiękczania zarostu – wybierz wydajne mydło do golenia

Na pewno można zaoszczędzić także na kosmetykach do zmiękczania zarostu. W końcu mydło do golenia jest niezwykle wydajne, znacznie wydajniejsze od pianki. Oczywiście wymaga nieco więcej pracy, w końcu trzeba rozrobić je w tyglu. Tworzy jednak gęstą pianą, która doskonale zmiękcza zarost i świetnie sprawdza się w przypadku tego naprawdę twardego. Oczywiście po nałożeniu konieczne jest odczekanie odpowiednio długi czas, aby zarost stał się miększy i łatwiejszy do usunięcia bez wrastających włosków. Bez wątpienia mydło do golenia może być wielokrotnie wydajniejsze nie tylko od pianki, bo nawet krem nie może się z nim równać. Świetnie sprawdza się też na podróż. Bo nie trzeba kupować mini zestawów podróżnych. Wystarczy odkroić odrobinę mydła, a resztę zostawić w domu. Dzięki temu wykorzysta się całość, a po powrocie nie będzie trzeba kupować nowego.

Nie oszczędzaj na pędzlu do golenia – zapewni Ci optymalne złuszczanie i posłuży na dłuższy czas

A teraz czas na akcesoria, na których oszczędzać nie można. Na pewno wśród nich jest pędzel do golenia. Najlepiej wybrać ten z wysokiej jakości włosia dzika. To najlepsze pozyskiwane jest z szyi i grzbietu i nosi nazwę Silver Tip. Jest stosunkowo miękkie, a jednocześnie długie, co ułatwia aplikację. Wysokiej jakości jest także włosie Super Budger, które już jest prawie tak samo miękkie. Pure Badger jest ciemniejsze, a dodatkowo mechanicznie przyciemniane, co może mieć znaczenie dla alergików. Oni, a także osoby, które stronią od naturalnych akcesoriów, czyli wegetarianie i weganie mogą wybrać pędzel do golenia syntetyczny imitujący włosie borsuka. Jest dobrą alternatywą i tu możemy polecić chociażby Muhle Rocca SilverTip Fibre – miękkie i aksamitne w dotyku, a do tego długie i długowieczne.

Nie oszczędzaj na maszynce do golenia na żyletki – w końcu tradycyjny sposób golenia zobowiązuje

Na pewno na maszynce do golenia na żyletki także nie można oszczędzać, a to z prostej przyczyny. To akcesorium ma posłużyć na długie lata. Ponieważ wpisuje się w tradycyjny sposób golenia jest też reprezentacyjna i elegancka, często zamknięta w pięknym etui, które dodatkowo chroni ostrze. Maszynka ma często drewnianą rączkę a także elementy z chromowanego lub złoconego mosiądzu, stali nierdzewnej, porcelany czy żywicy syntetycznej. Jest trwała i odporna na uszkodzenia i posiada łatwy mechanizm wymiany żyletek. Można ją wyeksponować na półce przy lustrze, bo prezentuje się naprawdę elegancko.

Zainwestuj też w dobry kartacz i olejek do brody – tutaj oszczędności też nie są wskazane, chyba że znajdziesz korzystne promocje. Golenie wymaga dobrych akcesoriów, aby efekt był zadowalający, a skóra niepodrażniona.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read