Strona głównaModaCitizen – zegarki męskie z duszą!

Citizen – zegarki męskie z duszą! [4 modele na co dzień]

Japońskie zegarki Citizen towarzyszą nam już prawie od 100 lat. Produkty marki Citizen to dobry wybór, jeśli szukamy niezawodnego i precyzyjnego zegarka naręcznego na co dzień. Sprawdźmy, które modele cieszą się największą popularnością i jakie są jej powody.

Zegarek Citizen – jaki wybrać?

Oficjalna data powstania marki Citizen to 1924 roku. Wtedy też światło dzienne ujrzał model zegarka Citizen, od którego pochodzi nazwa całej firmy. Dziś Citizen to jeden z największych producentów zegarków. Siedziba tego przedsiębiorstwa nadal znajduje się w Tokio, a poza zegarkami firma ta produkowała również drukarki, kalkulatory oraz precyzyjne tokarki. Jedną ze specjalności tej japońskiej marki są również kolekcjonerskie zegarki projektowane we współpracy z różnymi organizacjami. To, jaki zegarek Citizen chcemy wybrać, zależy przede wszystkim od naszego budżetu na ten cel. Citizen oferuje dobrej jakości zegarki w przedziale cenowym od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Poniżej prezentujemy kilka modeli zegarków Citizen, które wyjątkowo nam się spodobały.

Zegarki Citizen Eco–Drive i Radio Controlled

Zanim przejdziemy do przeglądu konkretnych modeli zegarków Citizen, chcieliśmy napisać kilka słów o zastosowanych w nich technologiach. Jednym ze znaków rozpoznawczych zegarków Citizen jest technologia Eco–Drive. Dzięki zastosowaniu specjalnych ogniw solarnych, zegarki wyposażone w tę technologię pozyskują energię ze światła słonecznego, dzięki czemu nie musimy ich regularnie nakręcać lub wymieniać baterii. Natomiast zegarek Citizen Radio Controlled to modele, które samodzielnie, w sposób automatyczny, synchronizują datę i czas według zegarów atomowych. Odbywa się to za pomocą fal radiowych i gwarantuje niezwykle precyzyjne wskazywanie czasu.

Męskie zegarki Citizen

Pierwsza propozycja to zegarek dla mężczyzn, którzy na dzień, czy to z racji wykonywanego zawodu, czy z racji własnego gustu, preferują eleganckie ubrania. Jest to zegarek Citizen Elegance Eco–Drive ze skórzanym, brązowym paskiem i stalową kopertą w kolorze złotym. Brąz i złoto to obok srebra i czerni jedno z najbardziej klasycznych połączeń kolorystycznych, w przypadku nieco bardziej eleganckich zegarków. Zegarek ten jak sama nazwa mówi, wyposażony jest w solarny mechanizm Eco–Drive. Zegarki Citizen Ecodrive, zasilane solarnym ogniwem to jedna ze sztandarowych technologii marki Citizen. Zegarek męski Elegance Eco–Drive możemy założyć zarówno na co dzień do stylizacji smart casual, jak i do garnituru.

Kolejny męski zegarek Citizen, który zwrócił naszą uwagę, to Citizen Promaster Sky Titanium Radio-Controlled Eco–Drive. Zegarki Citizen Promaster to obchodząca właśnie swoje 30–lecie linia zegarków inspirowanych różnymi sportami ekstremalnymi. Zegarki te podzielone są na kategorie Air, Land i Sea i swoim wyglądem nawiązują do aktywności związanych z tymi żywiołami. Citizen Promaster Sky Titanium Radio-Controlled Eco-Drive jest wyraźnie inspirowany militarnymi zegarkami używanymi przez wojskowych pilotów. Zegarek ten posiada wyjątkowo odporną, tytanową kopertę. Jest również wyposażony w technologię Citizen Radio Controlled. Oznacza to, że zegarek automatycznie synchronizuje czas i datę za pomocą fal radiowych, tak, ja ma to miejsce w przypadku niezwykle precyzyjnych zegarków atomowych. Również w tym zegarku nie zabrakło zasilającego zegarek ogniwa słonecznego Eco–Drive. Jeśli zainteresował Was ten model, to więcej o nim dowiecie się na stronie https://fabrykazegarkow.pl/.

Codzienny zegarek Citizen damski

Rzućmy teraz okiem na wyróżniające się modele damskich zegarków Citizen. Jeśli szukacie zegarka z jasnym paskiem, to możemy polecić model Citizen Lady Eco–Drive EM0579-14A. Biały, skórzany pasek i biała tarcza świetnie komponują się ze stalową kopertą w kolorze różowego złota. Jest to zegarek hybrydowy Citizen, zasilany częściowo mechanizmem kwarcowym, a częściowo przez ogniwo solarne w technologii Eco–Drive.

Druga propozycja spośród damskich zegarków Citizen to model dla kobiet, które wolą metalową bransoletę zamiast skórzanego paska. Jest to zegarek damski Citizen EM0658-87E z okrągłą kopertą ozdobioną diamentem. Zegarek ten również jest wyposażony w technologię Eco–Drive pozwalającą na zasilanie zegarka dzięki energii słonecznej.

Oczywiście to tylko kilka modeli, które zwróciły naszą uwagę, dzięki nietuzinkowemu designowi albo praktycznym rozwiązaniom technologicznym. Zachęcamy również do zapoznania się resztą zegarków z oferty marki Citizen.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read