Strona głównaHobbyRękawice motocyklowe - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Rękawice motocyklowe – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Właściwa odzież motocyklowa oraz obuwie to gwarancja bezpieczeństwa podczas każdej wyprawy na dwóch kołach niezależnie od pogody i pory roku. O czym jednak warto pamiętać, kompletując strój na motor? Rękawice motocyklowe są wręcz niezbędne, aby podróżować bez ryzyka uszkodzenia dłoni lub nadgarstków w razie upadku. Rękawice na motor pełnią wiele funkcji. Jakich? Sprawdźmy!

Rękawice motocyklowe letnie – kiedy warto je wybrać?

Podróżując motocyklem, warto zadbać o prawidłowy strój i akcesoria zapewniające komfort i bezpieczeństwo. Rękawice motocyklowe letnie doskonale sprawdzają się w cieplejsze dni. Doceniane są w szczególności przez motocyklistów często podróżujących po mieście. Modele tego typu najczęściej wykonane są z takich materiałów, jak:

  • Skóra naturalna
  • Skóra ekologiczna
  • Tkanina
  • Cordura

Letnie rękawice motocyklowe odpowiednio wentylują dłonie, dzięki czemu te nie pocą się nawet w najgorętsze dni lata. Liczne dziurki w materiale i wzmocnienia nie tylko wpływają na komfort jazdy, ale i zachowanie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Rękawice motocyklowe letnie to modele o wiele krótsze niż rękawice motocyklowe zimowe.

Rękawice motocyklowe zimowe – czym się wyróżniają?

Rękawice na motor przeznaczone na sezon zimowy to najczęściej modele nieco przedłużane, które sięgają nawet do połowy odcinka między dłonią a łokciem. Dzięki temu ręce, które są najbardziej narażone na oddziaływanie niskich temperatur, będą odpowiednio chronione. Rękawice motocyklowe męskie lub damskie na sezon zimowy powstają z połączenia cordury i ocieplanego materiału wewnętrznego. Ciekawostką jest fakt, że wyroby lepszej klasy są też wodoodporne.

Rękawice motocyklowe – jak dobrać ich rozmiar?

Jest jeden prosty sposób, aby odpowiednio dopasować rękawice motocyklowe pod względem rozmiaru. Wystarczy zmierzyć długość dłoni od najmniejszego palca do kciuka w linii prostej. Producenci rękawic motocyklowych w ten sposób określają rozmiary poszczególnych modeli.

Będąc w sklepie z tego typu akcesoriami, warto przymierzyć kilka modeli od różnych producentów, aby mieć pewność, że rękawice na motor leżą idealnie na dłoniach. To bardzo ważne, gdyż wpływa nie tylko na komfort użytkowania, ale i bezpieczeństwo podczas jazdy. Zbyt duże rękawice motocyklowe męskie lub damskie mogą powodować problemy z szybkim naciśnięciem sprzęgła. W skrajnych przypadkach mogą też zsunąć się z dłoni podczas wypadku. Uwaga! Zbyt ciasne rękawice na motor mogą ograniczyć dopływ krwi oraz czucie w dłoniach, co na motocyklu może skutkować wypadkiem.

Warto zadbać o to, aby cały asortyment własnej odzieży motocyklowej był właściwie dobrany pod względem rozmiaru i funkcji. Rękawice motocyklowe są podstawą jeśli chodzi o prawidłowy strój każdego szanującego się motocyklisty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read