Strona głównaMotoCzy warto kupić boks dachowy Thule?

Czy warto kupić boks dachowy Thule?

Sezonowe atrakcje – latem sporty wodne, zimą narciarstwo – kuszą wielu z nas. Jeśli zdarza Ci się często wyjeżdżać, pomyśl o dodatkowej przestrzeni bagażowej w swoim samochodzie. Największy komfort zapewniają boksy dachowe (lub jak kto woli – cygara), które nie tylko pomieszczą niezbędny sprzęt, ale i pozwolą Ci zaoszczędzić miejsca w kabinie, gdy z całą rodziną wybierzesz się na święta do dziadków na drugi kraniec Polski. A dodatkowo nie ograniczą widoczności, gdy będziesz spoglądał we wsteczne lusterko. Dowiedz się, dlaczego warto postawić na boksy dachowe od Thule.

Szwedzka jakość

Korzenie Thule sięgają 1942 roku, a wszystko zaczęło się w miejscowości Hillerstorp na południu Szwecji. Od lat 60. firma stale się rozrasta, właśnie dzięki akcesoriom umożliwiającym wygodny transport bagażu. Pierwszy boks dachowy jej produkcji został zaprezentowany fanom podróży i motoryzacji w 1977 roku. Był to z całą pewnością przełomowy wynalazek.

Cel marki Thule da się zawrzeć w jednym zdaniu – umożliwić kierowcom komfortowy i bezpieczny transport każdego bagażu, przy okazji starając się, by samochód nie stracił nic ze swej elegancji czy sportowego charakteru. Tak przynajmniej może się wydawać, bo dziś boksy dachowe Thule to jedne z bardziej eleganckich, trwałych i bezpiecznych produktów w swojej klasie. Czy jej założyciel Erik Thulin spodziewał się takiego sukcesu w dziedzinie motoryzacji? Raczej nie, zważywszy na to, że firma początkowo zajmowała się wytwarzaniem produktów dla szwedzkich rybaków.

Boksy dachowe Thule – wakacje bez wyrzeczeń!

Szwedzka firma doskonale rozumie potrzebę aktywnego życia i wspiera kierowców w odkrywaniu świata, oferując im produkty z najwyższej półki. Nie wahamy się tego określenia. Dlaczego? Dowiesz się już z kolejnych akapitów.

Wakacje na maksa!

Boksy dachowe Thule, zwane także cygarami, znacznie zwiększają przestrzeń bagażową samochodu. A ponieważ dostępne są w rozmiarach od M do XXL, możesz spośród nich wybrać taki, który doskonale odpowie na Twoje potrzeby i będzie pasować do auta. W wielu modelach znajdziesz poręczne uchwyty wewnętrzne, dzięki którym dobrze zabezpieczysz narty czy kije golfowe.

Materiały z najwyższej półki

Thule produkuje boksy dachowe z dobrych jakościowo materiałów, które odznaczają się najwyższą trwałością i pozwalają na długie, bezszwankowe użytkowanie. Dzięki temu możesz korzystać z uroków sezonu, bez obaw, że coś się wyrobi, odkształci i nie utrzyma bagażu na miejscu.

Lider w testach bezpieczeństwa i użytkowania

Boksy Thule wyprzedzają produkty konkurencyjnych marek pod względem bezpieczeństwa, co niewątpliwie jest zasługą doświadczenia i podejścia do każdego kolejnego modelu boksa, jakby był tym pierwszym. Na korzyść działają starannie przeprowadzane testy w laboratoriach producenta i w rzeczywistych warunkach drogowych, bez zaliczenia których żaden model nie zasłuży ani na logo, ani na wdrożenie do sprzedaży. W czasie badań ocenie podlega aerodynamika, odporność na skrajne sytuacje pogodowe i blaknięcie, łatwość użytkowania, a także to, jak dany boks wypada w próbach zderzeniowych.

Innowacyjne rozwiązania

Dla szwedzkich cygar charakterystyczne są nowoczesne rozwiązania. Na szczególną uwagę zasługuje system samoczynnego mocowania i zamek centralny, dzięki którym masz pewność, że boks nie poluzuje się i nie przesunie w trakcie jazdy, a jego zawartość nie wypadnie przy pierwszym ostrym hamowaniu. Aerodynamiczna konstrukcja boksów i wyposażenie ich w dyfuzory, łagodzi opory powietrza. Bogata oferta modeli umożliwia wybór idealnego kosza, otwieranego zarówno od strony kierowcy, jak i pasażera, aby jego zapakowanie i rozładowanie było zawsze komfortowe. Niektóre boksy wyłożone są matą antypoślizgową i wyposażone w specjalne oświetlenie, które włącza się, gdy pokrywa jest podniesiona.

Gwarancja najwyższej jakości

Thule Guarantee

Marka Thule udziela dwuletniej gwarancji na wykonane przez siebie produkty. Objęte są nią wady i uszkodzenia, także powstałe w wyniku zwykłego użytkowania (np. odbarwienie). Dzięki temu pierwotny nabywca może liczyć na bezpłatną naprawę. Albo wymianę, gdyby wady nie dało się usunąć. Istnieje również opcja zwrotu pieniędzy w uzasadnionych przypadkach. Informacje o tym, jak zgłosić wniosek gwarancyjny, znajdziesz na polskiej stronie Thule.

Thule Extended Warranty

Podobnie jak poprzedni, ten rodzaj gwarancji jest także oferowany pierwotnemu nabywcy. Obejmuje wady wynikające z zastosowanych materiałów lub z błędów produkcyjnych. Dla boksów dachowych to dodatkowe trzy lata gwarancji. Każda ujawniona w tym czasie wada zostanie przez producenta nieodpłatnie usunięta. Jeśli to niemożliwe, sprzęt podlega wymianie na nowy. Szczegółowe zasady rękojmi znajdziesz na stronie producenta.

Wszechstronność boksów Thule

Boksy dachowe pozwalają wygodnie zabrać swój mały świat na wyprawę w nieznane. Dzięki wielu różnorodnym modelom i sporej ładowności spakujesz się równie wygodnie na biwak nad jeziorem, co wyjazd na narty – w końcu produkty Thule pozwalają zapomnieć o problemach, jakie dawniej nastręczało przewożenie przedmiotów podłużnych czy niepasujących gabarytowo do pozostałych. Aby wybrane cygaro wywiązało się idealnie ze swojej roli, pamiętaj, by było ono krótsze od długości dachu przynajmniej o 10 cm i nie przeładowuj go ponad jego nośność, o której dowiesz się w instrukcji auta. Wybierając boks dachowy, zwróć uwagę także na typ dachu, bo inny produkt będzie pasował do mocowań z fixpointami, inny na dach płaski czy wyposażony w relingi.

Zakup boksu dachowego Thule to najlepsza inwestycja w komfort podróży i własne bezpieczeństwo. Owszem, zawsze możesz zaoszczędzić, ale pamiętaj, że za niską ceną często kryje się niska jakość. Jeśli jesteś wymagającym klientem, odpowiedni dla siebie produkt znajdziesz na nocar.pl.

Źródło zdjęć: nocar.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read