Strona głównaLifestyleJak codziennie oczyszczać skórę twarzy?

Jak codziennie oczyszczać skórę twarzy?

Przyzwyczailiśmy się już do myślenia, że mężczyzna potrzebuje do codziennej pielęgnacji jedynie mydła i szamponu. Tymczasem okazuje się, że męska skóra również ma swoje potrzeby i potrafi być bardzo wymagająca. Podstawą w pielęgnacji twarzy, tak kobiecej, jak i męskiej, jest solidne oczyszczanie. Jak się do tego zabrać? Najlepiej zainwestować w dobry żel oczyszczający do twarzy.

Po co oczyszczać twarz?

Codzienne mycie twarzy jest ważne dokładnie z tego samego powodu, dla którego codziennie bierzemy prysznic. Twarz potrzebuje oczyszczenia, ponieważ w ciągu dnia zbierają się na niej: resztki makijażu, łój, pot oraz kurz i osiadają w zakamarkach skóry. W ten sposób niestety drobiny zanieczyszczeń blokują naturalne procesy wydzielnicze naskórka, przez co wdają się różne infekcje, a także pojawiają się krosty. Żele pod prysznic oraz mydła, które są dobre do reszty ciała, nie nadają się do mycia twarzy. Skóra w tym miejscu jest nieco bardziej delikatna, a jednocześnie wystawiona na działanie wszelkich zanieczyszczeń przez całą dobę. Popularne środki myjące mogą zbytnio wysuszać i podrażniać skórę, a ponadto – mogą szczypać w oczy.

Oczyszczanie twarzy

Żel oczyszczający do twarzy ma bardzo delikatne składniki myjące i pH odpowiednie dla danej cery. Substancje myjące wnikają głęboko w skórę i oczyszczają pory najdokładniej, jak to możliwe. Codzienna pielęgnacja twarzy pozostawia skórę rześką i czystą oraz odświeżoną. Dzięki temu na noc skóra zostaje oczyszczona z wszelkich zanieczyszczeń nagromadzonych przez cały dzień i może nareszcie odpocząć. Podczas snu aktywne składniki zawarte w kremach na noc mają szansę lepiej się wchłonąć, ponieważ nic nie blokuje ich wnikania.

Najlepszy żel oczyszczający do twarzy

Oczyszczający żel do twarzy ma za zadanie dokładnie umyć skórę z resztek makijażu i innych zanieczyszczeń. Pozostawia ją gładką, a nie suchą i napiętą. Codzienne stosowanie żelu oczyszczającego pozwala skuteczniej aplikować kremy i tym samym dzień po dniu pielęgnować swoją cerę. Każda kosmetyczka potwierdza, że dokładne oczyszczenie twarzy to absolutna podstawa w pielęgnacji. Bez tego nie ma mowy o skutecznym działaniu jakichkolwiek kosmetyków, czy po prostu o dobrym samopoczuciu. Do pełnego oczyszczenia najlepiej stosować kosmetyki do demakijażu, następnie umyć twarz żelem i ukoić skórę tonikiem do twarzy, a dopiero na sam koniec wklepać w nią krem. Tak zadbana cera odwdzięczać się będzie pięknym, kuszącym wyglądem przez długie lata!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read