Strona głównaHobbyJak zawiązać krawat? Prosty sposób krok po kroku

Jak zawiązać krawat? Prosty sposób krok po kroku

Jak powszechnie wiadomo, mężczyzna najlepiej wygląda w garniturze. Często zmienia się nie do poznania poprawiając swój wizerunek i jest inaczej odbierany przez społeczeństwo, szczególnie przez kobiety. Jednak jaki garnitur wygląda dobrze bez krawata? Niestety są to nieodłączne elementy poważnego wyglądu. Możemy jedynie poeksperymentować z muchą, jednakże nie zawsze pasuje ona do okazji oraz garnituru. Tak więc kiedy już postawiliśmy na krawat ze względu na jego uniwersalność i kupiliśmy odpowiedni, czas go założyć.

Jak zawiązać krawat? Prosty sposób

Kiedyś zgodnie z tradycją ojciec uczył syna wiązać krawat, dzisiaj żyjemy w innych czasach. Moda się zmienia, ludzie również i często takie drobiazgi są pomijane. W konsekwencji tego wielu mężczyzn tak naprawdę nie ma pojęcia jak poprawnie zawiązać krawat. Oczywiście żaden z nich się do tego nie przyzna- może to kwestia dumy. Niektórzy nawet trzymają na dnie szuflady zawiązane lata temu krawaty, żeby uniknąć powtarzania tej skomplikowanej czynności. Ja jednak chciałbym udowodnić, że nie jest to takie trudne. Często daje wręcz satysfakcję, kiedy patrząc w lustro po pełnym wyszykowaniu się widzimy idealnie zawiązany krawat, dopełniający nieskazitelny wygląd.

Wiązanie krawatu krok po kroku – poradnik

Opiszę ten proces w kilku prostych krokach. Załóżmy że masz już ubraną i zapiętą, na każdy guzik, koszulę:

  1. Postaw kołnierzyk
  2. Przewieś krawat przez szyję, tak aby oba końce swobodnie zwisały na klatce piersiowej
  3. Ułóż krawat tak, aby z lewej strony mieć cieńszy pasek oraz żeby był on o 1/3 krótszy niż ten z prawej
  4. Przełóż szerszą część nad tą węższa- skrzyżuj je tak, aby ta cieńsza była pod spodem
  5. Jak już masz utworzony „x” złap łączenie palcem wskazującym i kciukiem lewej ręki
  6. Szerszą część przełóż najpierw pod spodem a potem od razu na wierzchu węższej części(ona pozostaje nieruchoma)
  7. Teraz jak już oplotłeś raz węższą część tą szerszą powstała pętla na wierzchu
  8. Nie zmieniając ułożenia palców lewej ręki przewlecz szerszą część pod całym węzłem aż pod brodę, wyciągając tę końcówkę na zewnątrz, żeby luźno zwisała, następnie włóż ją we wcześniej otrzymaną pętlę.
  9. Jeżeli przeciągnąłeś całą jej długość przez pętlę, to prawą ręką chwyć węzeł, a lewą pociągnij węższą część w dół, krawat zacznie się zaciskać
  10. Teraz wystarczy już tylko wygodnie go wyregulować

Oczywiście nie jest to jedyna metoda wiązania krawata, ale z pewnością jedna z najmniej skomplikowanych a efekt daje równie dobry co inne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read