Strona głównaLifestyleMaszynka do strzyżenia włosów a trymer do włosów - główne różnice i...

Maszynka do strzyżenia włosów a trymer do włosów – główne różnice i co wybrać

Jeśli nie masz zielonego pojęcia, czym różni się strzyżarka do włosów od trymera, to nie przejmuj się tym, nie jesteś sam. Wiele osób, które nawet ich używają, wie tylko tyle, że służą do pielęgnacji włosów. Jeśli zrozumiesz różnice między tymi narzędziami, to osiągnięcie pożądanego wyglądu będzie znacznie łatwiejsze. Poniżej pokrótce przyjrzyjmy się maszynkom do strzyżenia i trymerom.

Do czego służy maszynka do strzyżenia włosów?

Fryzjerzy przez bardzo długi czas musieli używać nożyczek i grzebienia do ręcznego przecinania włosów. Pojawienie się elektrycznych maszynek do włosów wszystko zmieniło. Strzyżarki zastąpiły nożyczki, a nasadki grzebieniowe częściowo zastąpiły grzebienie. Podobnie jak nożyczki nie mogą one ciąć blisko skóry głowy, ale świetnie sprawdzają się przy obcinaniu dużych połaci włosów w szybkim czasie.

Jeśli chcesz kupić maszynkę do strzyżenia włosów, ale nie wiesz jaki model wybrać, to sprawdź zestawienie -> https://sprawnegolarki.com/jaka-maszynka-do-wlosow/

Do czego służy trymer do włosów?

Po pomyślnym odcięciu większości włosów za pomocą strzyżarki czas na modelowanie fryzury bliżej skóry. Jeśli chodzi o “rzeźbienie” wzorów lub strzyżenie włosów znajdujących się w trudno dostępnych miejscach, trymer będzie dużo lepszym rozwiązaniem. Są one zbudowane z dbałością o szczegóły i precyzję.

Maszynka do strzyżenia a trymer – główne różnice

Teraz gdy już wiesz, do czego służą poszczególne urządzenia, zajmiemy się głównymi różnicami.

Rozmiar ostrza

Maszynki do strzyżenia mają dużo grubsze i większe ostrza, które nie mają problemu z przecięciem grubych i długich włosów. Zęby ostrzy mają także większe odstępy pomiędzy sobą niż w przypadku trymerów – dlatego właśnie tak dobrze sprawdzają się one w przypadku strzyżenia dużych połaci. W przeciwieństwie do maszynek do strzyżenia trymery mają cieńsze, ułożone bliżej siebie ostrza przeznaczone do dokładnego golenia. Oczywiście możesz przy ich pomocy strzyc długie włosy, ale zamiast strzyżenia doświadczysz raczej bolesnego wyrywania i zajmie to niesamowicie dużo czasu. Dzięki niewielkim rozmiarom trymery świetnie sprawdzają się w miejscach, do których maszynka raczej nie dotrze – kark, za i wokół uszu.

Zastosowanie

Podczas gdy maszynki do strzyżenia mają nieco ograniczone zastosowanie – służą zasadniczo tylko do strzyżenia. Trymery mogą być używane do wielu zadań. W dużej mierze zależy to od akcesoriów, w jakie wyposażony jest trymer. Świetnie sprawdzają się w przypadku modelowania zarostu na twarzy, ale możesz także przycinać nimi brwi, a niektóre pozwalają nawet przycinać włosy w nosie.

Gabaryty

Maszynki do strzyżenia są najczęściej większe i cięższe w porównaniu z trymerami. Z tego powodu mogą być trudne w obsłudze, a długie używanie może prowadzić do nadwyrężenia nadgarstka. Z drugiej strony trymery są dużo poręczniejsze, są zbudowane tak, aby dostać się do wspomnianych już przeze mnie ciężko dostępnych obszarów.

Podsumowanie

Do uzyskania najlepszego możliwego efektu najprawdopodobniej będziesz potrzebować zarówno maszynki do strzyżenia, jak i trymera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read