Strona głównaModaMęska moda - męski świat

Męska moda – męski świat

Wydawałoby się, że świat mody kręci się głównie wokół kobiet. Niemniej jednak, moda męska również stanowi ważny element każdego fashion week. Dlaczego? Ponieważ płeć męska również musi się dobrze czuć w tym co nosi. U większości osób przoduje przekonanie, że moda dotyczy wyłącznie kobiet, a ubrania, które noszą powinny nie tylko uwydatniać atuty, maskować niedoskonałości, ale również i powodować wzrost pewności siebie. Niemniej jednak, mężczyzna poprzez odpowiedni ubiór również może wyrazić siebie. I o tym nie zapominajmy. Czym jest zatem moda męska i czy warto na nią postawić?

Kategorie mody męskiej

Moda męska to nie stare jeansy i sprana koszulka. Moda męska jest czymś więcej, czymś, co pozwoli, aby mężczyzna czuł się dobrze i pewnie siebie. Dlatego też, dzielimy ją na różne kategorie:

  • ubiór formalny – jak sama nazwa wskazuje w grę wchodzą garnitury, smokingi, eleganckie koszule, marynarki. To ubiór, który zakładany jest głównie na specjalne okazje takie jak elegancka kolacja czy wesele,
  • ubiór casual – codzienny look jest bardzo ważny – zazwyczaj jest klasyczna, ale mniej formalna. Pozwala czuć się dobrze i swobodnie, a jednocześnie klasycznie i lekko elegancko,
  • ubiór sportowy – ubiór lekki i oddychający przeznaczony do aktywności fizycznej,
  • ubiór specjalistyczny – odzież dedykowana na specjalne okazje takie jak wyjście do pracy czy spotkanie biznesowe, dlatego też często jest look bardzo profesjonalny.

Klasycyzm dalej na topie

Tutaj święta jest zasada „im mniej, tym lepiej”, która sprawdza się w każdej dekadzie. Dlatego też stawiając na klasyczny ubiór męski mamy pewność, że dzięki swojej wysokiej uniwersalności sprawdzi się na wiele okazji – spotkanie rodzinne, biznesowe, randka czy inna uroczystość. Klasyczny ubiór męski będzie zatem składał się z następujących elementów:

  • koszula,
  • marynarka i spodnie,
  • pasek,
  • buty,

Są to bowiem obowiązkowe elementy, które odpowiednio dobrane stworzą bardziej lub mniej wygląd formalny. Obecnie połączenie garnituru z odzieżą sportową bądź casualową nie stanowi niczego dziwnego. Mało tego połączenie pozwala na stworzenie naprawdę oryginalnej i niebanalnej stylizacji, a przy tym panowie nie tylko wyglądają elegancko, ale też dobrze się czują w takim wydaniu. Wystarczy bowiem połączenie mokasynów, spodni typu chino i casualowej marynarki wraz z t-shirt polo z eleganckim printem, aby look wyglądał naprawdę oryginalnie i efektownie. Ponadto, nadal minimalizm jest w cenie. Klasyczne zestawienie pozwoli bowiem stworzyć stylizacja na niemalże każdą okazję, a przy tym pozwoli, aby mężczyzna wyglądał zawsze z klasą.
 

Źródło: stylovy.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read