Strona głównaBiznesJaki jest koszt wynajęcia wirtualnego biura i jakie korzyści może to przynieść...

Jaki jest koszt wynajęcia wirtualnego biura i jakie korzyści może to przynieść Twojej działalności?

Zakładanie własnej działalności wiąże się z szeregiem istotnych decyzji do podjęcia, jakie spoczywają na właścicielach przyszłego biznesu. Jedną z nich jest wybór siedziby firmy, czyli adresu, pod którym oficjalnie mieści się dana organizacja i który jest wielokrotnie podawany podczas procesu rejestracji działalności, służąc ponadto do korespondencji. Zyskującym popularność rozwiązaniem, na które coraz częściej decydują się nie tylko freelancerzy czy właściciele start-upów, ale wszyscy przedsiębiorcy stawiający na wygodę i nowoczesność, okazują się usługi oferowane w tym zakresie przez wirtualne biuro. Warszawa i inne duże miasta dysponują szeroką siecią takich placówek, pozwalając rodzimym firmom z różnych zakątków Polski na rejestrację ich działalności w najbardziej prestiżowych i atrakcyjnych z perspektywy biznesowej lokalizacjach. Dlaczego jeszcze warto skorzystać z możliwości oferowanych przez wirtualne biuro? Jaki jest koszt jego wynajęcia? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.

Wirtualne biuro: Warszawa, Kraków a może Gdańsk? Lokalizacja ma znaczenie!

Wirtualne biura najczęściej usytuowane są w prestiżowych lokalizacjach, zwykle położonych w ścisłym centrum miasta. Skorzystanie z usług takiego biura daje przedsiębiorcom możliwość umieszczenia adresu ich siedziby zlokalizowanej w samych sercu dużego, nowoczesnego miasta zarówno na stronie internetowej firmy, jak i we wszelkich pozostałych materiałach reklamowych. To okazuje się niejednokrotnie istotną szansą na skuteczne wyróżnienie się wśród konkurencji i podniesienie wiarygodności przedsiębiorstwa w oczach potencjalnych klientów.

Ponadto wirtualne biura są w większości przypadków usytuowane w bliskim sąsiedztwie najistotniejszych ośrodków biznesowych czy nowoczesnych biurowców i pozostają świetnie skomunikowane z resztą miasta. Fakt ten okazuje się szczególnie istotny, jeśli w ramach usługi wirtualnego biura dodatkowo decydujemy się na czasowe wynajęcie przestrzeni biurowej dla pracowników lub konferencyjnej, np. w celu przeprowadzania spotkań z klientami w profesjonalnych warunkach lub zorganizowania szkolenia dla zespołu czy istotnego spotkania firmowego.

Ważną korzyścią, jaką daje wirtualne biuro np. w Warszawie, jest ponadto możliwość skorzystania z profesjonalnej pomocy recepcji w zakresie m.in. umawiania spotkań bezpośrednio w biurze czy odbierania korespondencji. Wszystko to daje wygodę i elastyczność w prowadzeniu firmy na odległość, pozwalając właścicielom oddać czasochłonne obowiązki administracyjne w ręce wykwalifikowanej obsługi wirtualnego biura. Co więcej, skorzystanie z tej usługi umożliwia przedsiębiorcom dostosowanie przestrzeni biurowej do ich aktualnych potrzeb – bez konieczności wynajmowania ogromnych biur, zatrudniania nowych pracowników czy inwestowania w meble i sprzęty biurowe.

Jaki jest koszt wynajęcia wirtualnego biura?

Koszt wynajęcia wirtualnego biura może być bardzo zróżnicowany, na co wpływ mają przede wszystkim dwa kluczowe czynniki: lokalizacja oraz zakres świadczonych usług. Po pierwsze, biuro usytuowane w atrakcyjnej lokalizacji, pod adresem znajdującym się w samym centrum dużego miasta, będzie w oczywisty sposób nieco kosztowniejsze niż to zlokalizowane na jego obrzeżach. Po drugie zaś – korzystając z oferty wirtualnego biura, możemy zdecydować się na mniej lub bardziej rozbudowany pakiet usług.

W podstawowej ofercie tego rodzaju usługodawców znajduje się m.in. udostępnienie adresu do rejestracji, adresu korespondencyjnego, odbiór, przechowywanie czy też rejestracja korespondencji. Koszt takiego pakietu oscyluje w granicach kwoty ok. 90 zł/miesiąc, jednak decydując się na obsługę roczną, można liczyć na atrakcyjne zniżki. Niektóre wirtualne biura oferują ponadto usługi dodatkowe takie jak np. wysyłka listów i skanowanie na żądanie, przesyłka kurierska, drukowanie i kopiowanie, sala spotkań czy ekspozycja logo – wówczas opłata za wynajęcie wirtualnego biura może wzrosnąć do ok. 200 zł/miesiąc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read