Strona głównaModaPo czym poznać oryginalne trampki?

Po czym poznać oryginalne trampki?

Kupno trampek po znacznie niższej cenie jest zawsze bardzo kuszące. Musisz jednak wiedzieć, że niewygórowana cena to zawsze duże ryzyko zakupu niezbyt udanej imitacji oryginału. Po czym rozpoznać oryginalne trampki i jak nie dać się oszukać?

Zakupy przez internet – zachowaj szczególną ostrożność

Podrabiane trampki, przypominające oryginalne Converse’y kuszą niskimi cenami na różnego rodzaju aukcjach internetowych. Tam ryzyko oszustwa jest największe, szczególnie jeśli korzystasz z niesprawdzonych witryn zarejestrowanych za granicą. Zbyt niska cena obuwia to zawsze pierwsza oznaka, która powinna odwieść cię od pomysłu jego zakupu. Warto również mieć na uwadze, że trampki ze zdjęcia mogą całkowicie różnić się od butów, które przyjdą do ciebie w paczce. Dodatkowo egzekwowanie praw konsumenckich w zagranicznych sklepach internetowych jest szczególnie trudne. Zwrot pieniędzy za zakup przedmiotu niezgodnego z opisem staje się często jedynie marzeniem.

Oryginalnych trampek najlepiej szukać jest w autoryzowanych sklepach internetowych, które oferują opcję zwrotu oraz dają możliwość poznania wszelkich danych sprzedającego. Buty z legalnego źródła mają gwarancję producenta i w przypadku jakichkolwiek uszkodzeń mogą zostać szybko naprawione bądź wymienione na nowe.

Po czym poznać oryginalne trampki Converse – kilka najważniejszych elementów

  1. Opakowanie. Już na pierwszy rzut oka widać, czy ma się do czynienia z podróbką, czy nie. Na oryginalnym opakowaniu zawsze znajduje się logo producenta. Klasyczne modele zapakowane są w czarno-złoty bądź czarno-biały karton. Dodatkowo obuwie zawsze owinięte jest bibułą, na której znajdziesz charakterystyczną dla Converse gwiazdę.
  2. Wykończenie. Złe wykończenie trampek od razu rzuca się w oczy. Krzywe czarne linie, nieestetyczny, pożółkły klej i nierówna podeszwa to najczęstsze uchybienia podczas produkcji podróbek. Dodatkowo sznurówki, w które wyposażone zostały takie buty, są kiepskiej jakości i ulegają szybkiemu rozerwaniu.
  3. Logo. W oryginalnych modelach Converse logo jest zawsze wyraziste i równe. Znajdujący się na języku i z tyłu podeszwy napis ALL STAR” napisany jest charakterystyczną, lekko pogrubioną czcionką. Dodatkowo oznaczenie producenta znajduje się również wewnątrz, na wkładce. Brak jednego z tych elementów to z pewnością oznaka podróbki. W trampkach za kostkę logo w postaci gwiazdki w kółku znajduje się na wysokości kostki.
  4. Zapach. Obuwie Converse wykonane jest z dobrej jakości, bezwonnej gumy. Tanie podróbki rozpoznasz po charakterystycznym zapachu, którego nie da się nie poczuć. Dodatkowo w oryginalnych modelach na gumowej podeszwie znajduje się wytłoczona gwiazdka, która zawsze jest oznaką oryginalnego obuwia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read