Strona głównaLifestyleBiżuteria męska – co chętnie noszą panowie?

Biżuteria męska – co chętnie noszą panowie?

Biżuteria to modny i ważny dodatek uzupełniający stylizacje kobiet. Panowie podchodzą do niej jednak ze sporym dystansem. Noszą zegarki polecanych marek i obrączkę. Tolerowana jest też bransoletka męska oraz spinki do mankietów lub na krawat. Sprawdź, co jest na topie, jeśli szukasz stylowego upominku dla nowoczesnego mężczyzny.

Biżuteria dla facetów – minimalistyczna lub designerska

Mężczyźni wybierają inne ozdoby niż kobiety – najczęściej są to ponadczasowe, proste i skromne formy. Dla panów biżuteria powinna być tylko akcentem, dodatkiem do całości. Oczywiście wiele zależy od konkretnego mężczyzny – są tacy, którzy wybierają drobne dodatki, ale też tacy, dla których liczy się design. Najczęściej są to jednak szwajcarskie zegarki, obrączka, klasyczny łańcuszek lub bransoletka męska. Jeśli w pracy obowiązuje formalny dress code – jak przedstawiciela handlowego czy prawnika – ważne będą też spinki do mankietów koszuli albo na krawat.

Większość panów z pewnością preferuje biżuterię i inne dodatki w stylu casual, bez kamieni szlachetnych, świecidełek i zbędnych dodatków, które uważają za niemęskie. Jednak producenci zadbali o to, biżuteria męska była dostępna również w szerokim wyborze. Jedni noszą zegarki jako symbol prestiżu, drudzy kolczyki z diamentem, a inni wybiorą proste ozdoby – jak bransoletka męska ze srebra lub drewniana albo rockowy naszyjnik. Dla każdego można znaleźć drobiazg w jego stylu – oto kilka inspiracji.

Dobrej jakości zegarek

Zegarek na skórzanym pasku albo na bransolecie to męski wybór! Panowie traktują go raczej jako symbol prestiżu i pozycji społecznej niż ozdobę. Wybór modeli jest tak duży, że każdy znajdzie model idealny dla siebie. Największą popularnością cieszą się zegarki sportowe lub klasyczne, ale także wielozadaniowe smartwatche, które wraz ze smartfonem oferują imponująco wiele funkcji. Do zegarka powinna też pasować bransoletka męska, najlepiej, by była w tym samym stylu, co czasomierz.

Obrączka ślubna

Podstawową biżuterią dla mężczyzn są obrączki – podobnie jak zegarek są one traktowane jako symbol niż sama biżuteria. Większość panów wybierze model minimalistyczny i gładki, kierując się minimalizmem i jakością wykonania. Część panów nosi je na szyi, na łańcuszku. Pamiętajmy, że obrączki nie muszą być identyczne, dlatego panie chętnie wybierają modele zdobione, a panowie – klasyczne i stonowane.

Bransoletka męska

Niektórzy panowie noszą też proste bransoletki o minimalistycznym designie. Mogą to być modele ze srebra, złota czy stali, ale także drewniane, silikonowe lub plecione. Większość dobiera je do zegarka, by całość pasowała stylem, kolorystyką i designem. Bransoletka męska sprawdzi się samodzielnie, w zestawie albo z zegarkiem. Jeżeli lubisz elegancję oraz casual, bransoletka na skórzanym pasku lub z dobrej jakości stali jubilerskiej będzie dobrym wyborem.

Spinki do koszuli i na krawat

Część panów nosi też spinki do koszuli oraz na krawat, co jednak często wynika z obowiązującego w pracy dress code’u. To niezwykle stylowe dodatki, które podkreślają rangę zajmowanego stanowiska. Najpopularniejsze są spinki z białego złota, gdyż są cenne i eleganckie, ale zachowują styl klasyczny. Każdy musi dopasować ich fason do siebie – część panów sięga po zabawne spinki, jeśli praca im na to pozwala, np. z motywem piłki nożnej, żaglówki czy motocykla.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read