Strona głównaLifestyleSedes - niezbędny element każdej łazienki

Sedes – niezbędny element każdej łazienki

Doskonała łazienka, to połączenie estetycznej aranżacji i funkcjonalności. Miejsce to musi być wyposażone w co najmniej kilka niezbędnych elementów, czyli umywalkę, wannę (lub brodzik) i toaletę. Warto zadbać, by każdy z elementów wyposażenia był właściwie dobrany i wykonany z wysokiej jakości materiałów, co pozwoli nam korzystać z nich przez wiele lat.

  1. Sedes – niezbędny element każdej łazienki
  2. Kompakty WC – maksymalna wygoda w użytkowaniu
  3. Kompakty WC to oszczędność miejsca i pieniędzy
  4. Rozwiązanie dla małych i dużych łazienek
  5. Zestaw dopasowany do Twojej łazienki

Kompakt WC to doskonała jakość wykonania i gwarancja wielu lat użytkowania za niewielką cenę.

Sedes – niezbędny element każdej łazienki

Codzienne korzystanie z toalety powinno być przede wszystkim wygodne. Łazienka i zastosowane w niej rozwiązania zawsze powinny jak najlepiej służyć swoim użytkownikom, gwarantując komfort i funkcjonalność, dlatego warto wyposażyć tak często odwiedzane przez nas miejsce w odpowiednie, wysokiej jakości elementy – wannę (lub brodzik), umywalkę i toaletę. Z łazienki korzystamy każdego dnia, dlatego warto zadbać, by to miejsce było źródłem spokoju i relaksu w przyjemnej aranżacji i pozwoliło zaspokoić wszelkie potrzeby.

Kompakty WC – maksymalna wygoda w użytkowaniu

Doskonałym rozwiązaniem w łazience są kompakty WC. Jest to rozwiązanie, które pozwala szybko urządzić pomieszczenia bez konieczności wybierania osobnych komponentów. Miska bezpośrednio połączona ze spłuczką sprawdzi się np. w małych pomieszczeniach, w których chcemy zaoszczędzić na przestrzeni. Wybranie kompaktu WC będzie również świetnym wyjściem jeżeli remontujemy pomieszczenie, z którego korzysta więcej osób (chodzi tu zwłaszcza o budynki publiczne czy toaletę w zakładzie pracy). Bardzo częste korzystanie z toalety może wpłynąć na znacznie szybsze zużycie się części elementów. W przypadku WC na stelażu dostęp do dolnopłuku czy rur odpływowych jest dość mocno ograniczony, natomiast w przypadku kompaktowego WC problem ten nie występuje, ponieważ dostęp z zewnątrz do każdego elementu jest dość łatwy.

Sedes kompakt powstał z kilku elementów połączonych ze sobą. Głównym i największym modułem jest muszla wykonana z ceramiki. Jest to materiał łatwy do utrzymania w czystości, jak również odporny na działanie wody. Materiał ten będzie służyć swoim użytkownikom latami, a jego wytrzymałość pozwoli na uniknięcie znacznej ilości zarysowań i uszkodzeń mechanicznych.

Kolejny istotny element, to dolnopłuk – pojemnik na wodę, który wykorzystuje siłę grawitacji do działania. Zgromadzona w zbiorniku woda usuwa wszelkie nieczystości z muszli.

W asortymencie https://www.castorama.pl/ każdy klient znajdzie dużą ilość wariantów kompaktów WC, które można dopasować do swojej wymarzonej aranżacji i wielkości toalety.

Kompakty WC to oszczędność miejsca i pieniędzy

Jedną z największych zalet kompaktu WC jest fakt, że to produkt 2w1, który składa się z miski toaletowej i idealnie dopasowanego panelu spłukującego. Sprawia to, że nie musimy wybierać komponentów osobno. To jednak nie koniec zalet, bo najnowocześniejsze rozwiązania pozwalają na jeszcze większą oszczędność – nie tylko finansową. Dostępne w sklepach toalety z umywalką zmieszczą się nawet w malutkiej łazience, przy jednoczesnym zapewnieniu pełnej funkcjonalności. Większość modeli jest wyposażona dodatkowo w system oszczędzania wody, co przełoży się na mniejsze rachunki i dbanie o środowisko naturalne. Tego typu sedesy są znacznie łatwiejsze w montażu niż inne dostępne w sklepach modele. Możemy je dosunąć maksymalnie do ściany albo zamontować w standardowy sposób. Jest to także bardzo dobra opcja jeżeli chcemy wymienić już istniejący sedes na nowszy model. Kolejną po jakości rzeczą, która przemawia na korzyść sedesu kompakt jest atrakcyjna cena.

Rozwiązanie dla małych i dużych łazienek

Biorąc pod uwagę duży wybór sedesów, wybór tego odpowiedniego może nie być wcale taki prosty. Dostępne modele różni nie tylko wygląd, ale głównie parametry techniczne. Kompakt WC sprawdzi się zwłaszcza w łazienkach charakteryzujących się niewielką powierzchnią. Mocowanie nie będzie wymagać budowania dodatkowych modułów, które służą ukryciu panelu spłukującego. Całość wystarczy przysunąć do ściany i przytwierdzić do podłogi. Tak skonstruowana toaleta nie będzie zabierać zbyt dużo miejsca, dzięki czemu wolną przestrzeń będziemy mogli zagospodarować w innym celu.

Warto też dodać, że miska ze spłuczką to także świetne tymczasowe rozwiązanie do dopiero urządzanej łazienki. Nie musimy dobierać osobnego panelu i części sedesowej, a sam zestaw jest bardzo łatwy w montażu. W każdej chwili możemy też dokonać demontażu, robiąc miejsce na inny, stały element. W sklepach dostępne są także kompakty WC, które umożliwiają bardzo ciekawe aranżacje łazienek. Przykładowo toaleta narożnikowa ma spłuczkę w nietypowym, trójkątnym kształcie, który świetnie się wpasuje w kąt pomieszczenia.

Zestaw dopasowany do Twojej łazienki

Przy wyborze odpowiedniego modelu sedesu powinniśmy zwrócić uwagę na budowę kołnierza miski. Konstrukcje tradycyjne posiadają otwarty kołnierz, pod który dostaje się spłukiwana woda. Taki układ sprawia, że łatwiej można zamocować deskę z tworzywa sztucznego. Inną dostępną opcją jest konstrukcja miski bez kołnierza – takie rozwiązanie pozwala na łatwiejsze utrzymanie czystości w środku muszli. Oprócz tego dobrze się prezentuje w bardziej nowoczesnych wnętrzach. Pamiętaj jednak, że przed kupnem kompaktu WC musisz się upewnić, jaki masz odpływ ścieków – element ten należy uwzględnić w trakcie wybierania właściwego kompaktu WC. Odpływ pionowy stosuje się w miejscach, gdzie rura ściekowa znajduje się w posadzce. Dla ułatwienia montażu kompakt WC pionowy ma wylot od spodu konstrukcji. Drugim wariantem jest odpływ poziomy. W tym układzie odpływ najczęściej znajduje się w ścianie, a wylot jest umiejscowiony z tyłu urządzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read