Strona głównaInternetHosting na bloga - co wybrać?

Hosting na bloga – co wybrać?

Prowadzenie własnego bloga w sposób profesjonalny wymaga posiadania domeny oraz hostingu. Ten drugi element powinien posiadać specyficzne parametry, które sprawią, że strona internetowa będzie działała szybko i efektywnie.

Najważniejsze cechy hostingu na bloga

Dobry hosting można scharakteryzować przez kilka cech:

  • odpowiednia pojemność dysku,
  • transfer danych dopasowany do liczby odbiorców, najlepiej wybrać ofertę przez limitu,
  • kilka baz danych, oferowanych przez dany hosting,
  • możliwość utworzenia kont pocztowych,
  • częsty backup danych, czyli ich zapisywanie,
  • pakiety dodatkowe, zniżki, rabaty,
  • okres testowy, który pozwala klientowi na sprawdzenie danego hostingu,
  • solidna obsługa, która odpowiada na zapytania i udziela pomocy technicznej

Ważne jest także sprawdzenie opinii na temat danego hostingu. Oczywiście część informacji w Internecie powstaje na zasadzie marketingu szeptanego, a część opinii wstawia nieuczciwa konkurencja. Bardzo ważne jest jednak sprawdzenie ogólnego wydźwięku tych opinii.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze hostingu?

Podejmując decyzję, związaną z wyborem hostingu, warto przejrzeć różne oferty i zastanowić się nad tym, co jest potrzebne. W przypadku blogów można uznać, że przez dwa lata dane zajmują od 3 GB do 6 GB, dlatego spore znaczenie ma wybranie pojemności dysku do około 10 GB. Kolejną ważną kwestią jest awaryjność hostingu. Tak naprawdę nie ma rzeczy bezawaryjnych, które nigdy się nie psują, jednak profesjonalne firmy oferują zwykle 14 dni darmowego okresu próbnego. Dzięki temu na starcie można sprawdzić, jak działa hosting, czy się zawiesza. Spore znaczenie ma także zaobserwowanie, jak często robione są kopie zapasowe. Oczywiście im częściej, tym lepiej. Dzięki temu nie straci się swoich wpisów oraz danych. Kolejną ważną kwestią jest panel administracyjny, który powinien być intuicyjny i prosty w obsłudze. Dzięki temu dodawanie wpisów, wprowadzanie zmian, kopiowanie jest dużo prostsze. W niektórych sytuacjach, czyli w przypadku osób, które prowadzą już blogi, ogromne znaczenie ma możliwość korzystania z migracji danych, czyli możliwości przeniesienia swojej strony z poprzedniego miejsca. Niektóre firmy robią to za darmo, a inne nie, dlatego warto zwrócić na to uwagę. Bardzo ważna jest profesjonalna obsługa klienta. Przykładowo, jeśli dana firma zapewnia obsługę techniczną i pomoc tylko od poniedziałku do piątku w sztywnych godzinach, to należy mieć na uwadze, że jeśli coś popsuje się w trakcie weekendu, to prawdopodobnie nikt nie pomoże. Najlepiej znaleźć taki hosting, do którego opracowana została pomoc na żywo. Spore znaczenie oczywiście ma także cena, jednak warto zwrócić uwagę nie tylko na płatność za pierwszy rok, ale także za kolejne lata, tzn. czy cena później rośnie, czy też przewidziane są zniżki. Plusem mogą być także programy partnerskie lub afiliacyjne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read