Strona głównaFitnessStabilizatory na kostkę, czyli jak kontynuować swój trening?

Stabilizatory na kostkę, czyli jak kontynuować swój trening?

Aby móc cieszyć się jak najlepszymi osiągami w swojej dyscyplinie, należy jako priorytet obrać intensywny i regularny trening. Szlifując swoje umiejętności dzień w dzień z pewnością będziemy rozwijać zarówno swoje zdolności fizyczne, jak i dyscyplinę oraz prawidłową technikę. Jest to niezwykle istotne nawet w stosunkowo nieskomplikowanych sportach, jak biegi, jazda na rowerze czy trekking. Niestety, nawet profesjonalnym sportowcom zdarzają się niefortunne kontuzje, które mogą znacznie utrudnić, a nawet całkowicie uniemożliwić kontynuowanie ćwiczeń. Przerwa taka może trwać tydzień, miesiąc, a nawet dłużej – nawet krótki okres bezczynności negatywnie wpłynie na naszą ogólną kondycję, dlatego powinno się go wystrzegać za wszelką cenę.

Trening po kontuzji może jednak jedynie pogorszyć nasz stan, natomiast nawet po odbyciu stosownej rehabilitacji, nadwyrężone ścięgno czy kość będą szczególnie narażone na dalsze urazy. Jest jednak na to sposób – profesjonalne stabilizatory na kostkę otwierają nowe możliwości w kwestii kontynuacji ćwiczeń. Jeśli obrażenia nie są szczególnie rozległe, a doszło jedynie do drobnej kontuzji nogi, można śmiało zakładać takie akcesorium i szybko powrócić do pełni sprawności.

Kiedy warto jest zastosować stabilizatory na kostkę?

W gruncie rzeczy, stabilizatory na kostkę są dość uniwersalnym akcesorium. Można stosować je zarówno w ramach rehabilitacji, jak i w formie dodatkowej ochrony ścięgien podczas ćwiczeń siłowych, sprintów i tym podobnych aktywności. Jak wiadomo, prewencja jest o wiele lepsza od konieczności leczenia i rehabilitacji, dlatego rozsądniej jest się zabezpieczyć i zmniejszyć ryzyko kontuzji.

Do urazów kostki może dojść na różnie sposoby, nie tylko w wyniku treningu. Wielu sportowców uskarża się na bóle stawu skokowego, który bardzo łatwo jest nadwyrężyć podczas gimnastyki i akrobacji. Często dochodzi także do zwichnięć i związanych z nimi stanów zapalnych. Co prawda wizyta i fizjoterapeuty jest w takich przypadkach koniecznością, to bardzo dobrym pomysłem jest wsparcie terapii poprzez stabilizatory na kostkę. Mogą one okazać się niezwykle pomocne także dla osób cierpiących na artretyzm, nazywany inaczej dną moczarową.

Jak działają stabilizatory na kostkę – najważniejsze funkcje

Dużą zaletą stabilizatorów na kostkę jest ich kompleksowe działanie. Do szerokiego zakresu ich funkcji można wliczyć, między innymi:

  • Rozluźnienie mięśni i rozładowanie napięcia w okolicach kostki
  • Regulacja krążenia krwi
  • Zmniejszenie obrzęków i opuchlizny
  • Usztywnienie stopy, pomoc w zachowaniu stabilnej pozycji
  • Ograniczenie odczuwalnego bólu
  • Ochrona przed dodatkowym nadwyrężeniem stawu

Jak widać, akcesorium to jest bardzo przydatne, dlatego powinno się znaleźć na wyposażeniu każdego sportowca, któremu zależy na bezpiecznym treningu lub szybszej rekonwalescencji. Stabilizatory na kostkę (zobacz tutaj: https://www.asport.pl/k/563/stabilizatory-na-kostke/) nie są szczególnie drogie, a większość modeli jest uniwersalna – dobrym pomysłem jest nabyć je jak najszybciej, aby w razie nagłej potrzeby mieć do nich natychmiastowy dostęp.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read