Jak działa kamerka do samochodu w lusterku?

Rejestrator jazdy umożliwia bezpieczne oraz łatwe podróżowanie w wielu sytuacjach, a także nagranie obrazu podczas spornych zdarzeń na drodze. Kierowcy wybierają nie tylko standardowe urządzenia montowane na przedniej szybie, ale również kamery instalowane w lusterku wstecznym. Jakie zalety posiada to rozwiązanie? Sprawdź, jak działa ten model wideorejestratora!

Jak działa kamera samochodowa w lusterku?

Rejestrator jazdy w lusterku nagrywa obraz, który znajduje się przed obiektywem, a niektóre modele również wszystko wewnątrz pojazdu. Oprócz tego – mogą filmować to, co dzieje się w nocy lub podczas postoju na parkingu. Kamera samochodowa w lusterku przypomina zwykłe lusterko wsteczne. Urządzenie zostaje nakładane na lusterko za pomocą odpowiednich mocować, które pasują do każdego uniwersalnego elementu. Wyświetlacz skierowany jest na tył pojazdu, a obiektyw wideorejestratora na przód pojazdu. Najczęściej urządzenie można również regulować i ustawiać. Na lusterku umieszczony jest wyświetlacz, na którym pojawia się podgląd obrazu – nie przeszkadza on w używaniu lusterka wstecznego podczas jazdy.

Zalety rejestratora w lusterku

Wbrew pozorom kamera samochodowa w lusterku ma kilka zalet, które zdecydowanie pomogą wybrać odpowiednie urządzenie. Przede wszystkim jest to dyskretne i prawie niewidoczne rozwiązanie. Rejestrator w lusterku trudno odróżnić od klasycznego modelu, ponieważ nie rzuca się w oczy i nie jest umieszczony na przedniej szybie. To zdecydowanie ułatwienie, szczególnie gdy pozostawimy auto na parkingu. Dodatkowo kamera nie zasłania widoku na przedniej szybie. Widoczność jest niezwykle ważna, a zwykłe wideorejestratory umieszczone na szybie, czy desce rozdzielczej nie zawsze są wygodnym rozwiązaniem. Kierowca nie ma wówczas pełnego widoku przed pojazdem. Zaletą jest również fakt, że kamera w lusterku łatwo i szybko się montuje za pomocą wspomnianych mocowań, co zajmuje naprawdę mało czasu.

Gdzie znaleźć kamery samochodowe w lusterku?

Przed wyborem dobrej kamery samochodowej, zastanówmy się, co powinno dane urządzenie posiadać. Zdecydowanie możemy polecić rejestrator z funkcją podglądu obrazu z tyłu pojazdu, funkcją G-Sensor, trybem parkingowym, WiFi, czy asystentem białej linii (LDWS – ostrzega przed niekontrolowaną zmianą pasa ruchu). Odpowiednie urządzenie znajdziesz w sklepie internetowym, gdzie zyskasz konkurencyjne ceny. W dodatku wielu producentów oferuje zniżki, promocje oraz darmowy transport przesyłki. Zdecydowanie ceny są dużo niższe niż w stacjonarnych punktach. Dlatego polecamy kamery samochodowe sklep SmartCams, gdzie bogaty asortyment pozwoli wybrać Ci dobrej jakości urządzenie.

źródło zdjęcia: freepik.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj