Strona głównaTechMonitor panoramiczny czy zakrzywiony monitor Samsung? Jak połączyć obie te cechy?

Monitor panoramiczny czy zakrzywiony monitor Samsung? Jak połączyć obie te cechy?

Wybierając monitor do biura, domu czy firmy, warto przeanalizować, jakie funkcje będzie pełnił określony sprzęt. Decydując się na monitor panoramiczny, zyskujemy większą przestrzeń roboczą, z kolei zakrzywiony monitor Samsung pozwala na głębsze doznania podczas oglądania ulubionego filmu lub wielogodzinnej rozgrywki. Czy można znaleźć sprzęt, który łączy te dwie cechy?

Monitor panoramiczny – szersze spojrzenie na wyświetlane treści

Monitor panoramiczny to propozycja dla osób, które szukają rozwiązań wspierających wydajny multitasking. Proporcje w przypadku tego typu modeli wynoszą zazwyczaj 16:9 lub 21:9 – te drugie określa się mianem „ultrawide”. Wśród panoramicznych monitorów marki Samsung można znaleźć modele o różnych przekątnych, a także wyposażone w wiele dodatkowych funkcji, które pozwalają usprawnić pracę lub zapewnić przyjemniejszą rozrywkę.

Część monitorów panoramicznych charakteryzuje się konstrukcją z zakrzywionym ekranem. To rozwiązanie szczególnie często doceniane przez graczy, którzy mogą dzięki niemu poczuć się tak, jakby byli w samym centrum rozgrywki. Zakrzywiony monitor Samsung to także świetne rozwiązanie pod względem wykonywania wielu czynności i korzystania z różnych programów jednocześnie. Nie będzie to jednak dobry wybór w sytuacji, gdy ze sprzętu będzie korzystać więcej niż jedna osoba – na przykład w trakcie narad biurowych, gier z lokalnym trybem multiplayer czy w trakcie seansów filmowych.

Dodatkowa przestrzeń robocza, czyli dlaczego warto postawić na monitor panoramiczny

Wybierając tego typu sprzęt, możemy liczyć na sprawną, bezproblemową pracę na kilku oknach naraz. Użytkownik takiego monitora może w tym samym czasie przeglądać sieć w poszukiwaniu informacji, przygotowywać dokument, obserwować skrzynkę mailową oraz komunikować się ze współpracownikami. W przypadku ultraszerokich monitorów ważne jest także zapewnienie rozdzielczości, która pozwoli dostrzec wszystkie szczegóły. Jest to szczególnie istotny przy monitorach o dużej przekątnej – przy takich modelach zaleca się rozdzielczość QHD lub większą.

Zakrzywiony monitor Samsung to rozwiązanie zarówno do pracy, jak i rozrywki

Monitory o zakrzywionym ekranie są dopasowane do budowy ludzkiego oka, dzięki czemu użytkownicy mogą w większym stopniu skupić się na wykonywanych zadaniach. Dodatkowo wzrok osoby korzystającej z urządzenia w mniejszym stopniu męczy się podczas oglądania wyświetlanych treści. Jaki model warto wybrać? Interesującą opcją może okazać się zakrzywiony monitor Samsung. Producent przygotowuje sprzęty zarówno o przeznaczeniu biznesowym, jak i domowym; nie brakuje także rozwiązań dla graczy. Zakrzywiony monitor sprawia, że gracz bądź widz może w pełni wczuć się w ulubione gry oraz filmy. Duża przestrzeń robocza ekranu sprawia z kolei, że jest to świetny wybór do pracy lub nauki. Modele z zakrzywionym wyświetlaczem to niemal zawsze monitory panoramiczne, dzięki czemu możemy bez problemu czerpać z korzyści obydwóch rozwiązań.

Zakrzywione monitory są dostępne w wersjach z różnymi parametrami, które powinny być dobrane w zależności od potrzeb i możliwości użytkownika. Aby w pełni wykorzystać potencjał ekranu tego typu, warto stawiać na ekrany o sporej przekątnej, wynoszącej 34 czy nawet 49 cali. Jakość obrazu może być jednak równie dobra w przypadku mniejszych propozycji, których przekątna może wynosić 24”, 27” czy 32”. Wszystkie z propozycji Samsunga cechują się nowoczesnym designem i obecnością technologii, które pozwalają na realizację zadań na najwyższym poziomie.

Artykuł powstał we współpracy z Samsung

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read