Strona głównaMotoJak wydostać samochód terenowy z wklejki?

Jak wydostać samochód terenowy z wklejki?

Miłośnicy jazdy w terenie dobrze zdają sobie sprawę z tego, że często zdarzają się różne niespodziewane sytuacje takie jak zakopanie się w piachu, błocie lub śniegu. Nazywa się to „wklejką” i bardzo ważne jest, aby umieć sobie poradzić w takiej sytuacji. Jak najlepiej to zrobić?

Jak nie zakopać się w błocie?

Mogłoby się wydawać, że nie ma sposobu na to, aby uniknąć zakopania swojego samochodu w błocie lub piasku, a to, czy uda nam się pokonać taką przeszkodę zależy tylko i wyłącznie od naszego szczęścia. Okazuje się jednak, że poprzez zastosowanie się do kilku zasad możemy skutecznie zapobiec ugrzęźnięciu naszego pojazdu.

Po pierwsze powinniśmy nauczyć się jeździć spokojnym, jednostajnym tempem. Jazda ze stałą prędkością jest jednym z podstawowych sposobów na uniknięcie wklejki. Nagłe zrywy pojazdu na trudnej nawierzchni takiej jak błoto czy piach, mogą powodować zakopywanie się kół. Analogiczną technikę powinniśmy stosować podczas hamowania pojazdu. Zbyt gwałtowne hamowanie może spowodować ugrzęźnięcie.

Jak wydostać samochód z błota?

Jeżeli mieliśmy nieszczęście, a nasz samochód właśnie stoi zanurzony w błocie, przede wszystkim powinniśmy zachować zimną krew. Nagłe dodawanie gazu, próby wydostania samochodu „na siłę” czy zrywy pojazdu mogą sprawić tylko, że sytuacja ulegnie pogorszeniu.

Dlatego właśnie tak istotne jest posiadanie odpowiedniego sprzętu, zanim zdecydujemy się na podróże terenowe naszym samochodem. Jednym z takich elementów mogą być wyciągarki WARN, która uratuje nas z opresji takich jak ta. Wystarczy jedynie zaczepić linkę o drzewo, a szybko i sprawnie uda nam się wydostać nasz pojazd. Warto zawsze mieć stały zespół, który w razie wypadków takich jak ten będzie służył pomocą w trudnych warunkach. Nieraz może okazać się konieczne podłożenie desek pod koła, lub nawet holowania.

Jeżeli chcemy zapoznać się z innymi ofertami wyciągarek, warto przejrzeć ofertę sklepu Terenowiec.pl: https://terenowiec.pl/pl/97-wyciagarki

Jak wyciągnąć samochód terenowy z błota – podsumowanie

Jak widzisz, uniknięcie przygód takich jak ugrzęźnięcie samochodu w błocie lub piachu może być trudne. Dlatego warto w takich sytuacjach posiadać kompletną wiedze oraz profesjonalny sprzęt, który pomoże nam szybko i sprawnie wydostać się z opresji.

Źródło zdjęć: freepik.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read