Strona głównaModaNa co zwrócić uwagę kupując sportowy zegarek?

Na co zwrócić uwagę kupując sportowy zegarek?

Kupno zegarka sportowego, wymaga posiadania chociażby podstawowej wiedzy w tym zakresie, ponieważ są to urządzenia często przeznaczone do użytku ekstremalnego. Podczas dokonywania zakupu warto poradzić się specjalisty w sklepie, który posiada zarówno doświadczenie, jak i wiedzę odnośnie doboru zegarków sportowych. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które różnią się między sobą materiałami wykonania oraz klasą wytrzymałości.

Cechy dobrego zegarka sportowego

Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na stopień zaawansowania sportowego danej osoby. Należy wziąć pod uwagę funkcje, jakie oferuje dany model zegarka i sprawdzić, czy będą przydatne podczas treningów. Istotny jest na pewno czas pracy na zasilaniu bateryjnym – jest to ważne zwłaszcza w przypadku modeli, które oferują funkcję GPS. Kolejnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę, jest klasa wodoodporności akcesorium. Jest to niezwykle istotna kwestia zwłaszcza dla osób intensywnie trenujących na zewnątrz o każdej porze roku.

Zegarki sportowe powinny być także wyposażone w podświetlany ekran, który umożliwi odczytanie informacji nawet po zmroku. Ważna jest także waga urządzenia, która nie powinna być zbyt duża, ponieważ mogłaby nadmiernie obciążać nadgarstek. Zegarki sportowe powinny być wykonane z miękkiego silikonu, który jest elastyczny i odporny na ewentualne uszkodzenia mechaniczne.

Dla kogo przeznaczone są zegarki sportowe?

Zegarki sportowe przeznaczone są głównie dla osób aktywnych fizycznie i uprawiających różnego rodzaju sporty jak biegi, jazda na rowerze, pływanie i wspinaczka górska. Nieco droższe modele zegarków sportowych umożliwiają pomiar tętna, spalanych kalorii, wysokości nad poziomem morza, a niektóre urządzenia posiadają nawet wbudowany kompas. Dla osób ceniących sobie wygodę i bezpieczeństwo na wyposażeniu zegarków znalazły się także stopery, systemy GPS umożliwiające odnalezienie ich np. na szlaku górskim, a także system powiadamiania w przypadku wystąpienia zagrożenia życia.

Kiedy warto kupić zegarek sportowy?

Jeżeli dana osoba często uprawia sport, aktywnie spędza wolny czas i pragnie kontrolować swoje parametry życiowe, to zdecydowanie dobrym zakupem jest profesjonalny zegarek sportowy z górnej półki. Najbardziej zaawansowane modele posiadają wiele funkcji, które ułatwiają poruszanie się i mogą zastąpić nawet funkcję telefonu komórkowego. Decyzja o zakupie sportowego zegarka powinna być jednak dokładnie przemyślana, a oczekiwania odnośnie danego modelu z góry ustalone, ponieważ tylko wtedy można idealnie dobrać konkretne urządzenie do oczekiwań i potrzeb.

Warto także z góry określić możliwy budżet na zakup zegarka sportowego, ponieważ najdroższe modele mogą kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych. Na rynku występują zegarki zarówno damskie, męskie, jak i uniwersalne, które mogą być użytkowane zamienne przez obie płcie. Kupno zegarka sportowego nie zawsze musi być jednak dużym wydatkiem, ponieważ w zależności od posiadanych funkcji – podstawowe modele nie zaburzają znacznie naszego budżetu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read