Strona głównaLifestylePortfel RFID jako najlepsze zabezpieczenie środków na karcie płatniczej?

Portfel RFID jako najlepsze zabezpieczenie środków na karcie płatniczej?

Żyjemy w czasach, kiedy udogodnienia i niebezpieczeństwa wynikające z nowych technologii, oddzielone są od siebie bardzo cienką granicą. Zwłaszcza tyczy się to kwestii związanych z naszymi finansami. Korzystając między innymi z płatności zbliżeniowych, można narazić się w niektórych sytuacjach na ryzyko utraty części środków.

Chcąc zabezpieczyć swoją kartę płatniczą przed elektronicznymi złodziejami, poleca się aktualnie tzw. portfele RFID. To proste rozwiązanie problemu, pozwalające zachować elegancki styl, typowy dla męskich portfeli skórzanych.

Portfel z ochroną RFID – zapora przeciw złodziejom?

RFID to technologia, która otacza nas z każdej strony, nie zawsze jesteśmy nawet tego świadomi. Przyspiesza ona identyfikację danych dzięki zakodowaniu ich na przenośnych przedmiotach, takich jak np. identyfikatory pracownicze, naklejki na paczkach kurierskich czy karty płatnicze. Takie usprawnienie funkcjonowania wielu przedsiębiorstw czy punktów handlowych jest nieuniknione, a ludzie chętnie korzystają z takich innowacji. Trzeba jednak wiedzieć, że złodzieje zawsze są o krok za nami, a dzięki płatnościom zbliżeniowym, okradanie ludzi z ich środków poprzez karty płatnicze, stało się wyjątkowo łatwe.

Fot. Portfel z RFID (https://gentle-man.pl/295-portfel-meski-rfid)

Producenci galanterii skórzanej szybko zareagowali na niebezpieczeństwo, związane z kradzieżami zbliżeniowymi. Na rynek wypuszczone zostały serie portfeli RFID oraz różnorodne etui na karty płatnicze z ochroną RFID. Tego typu męskie portfele skórzane nie różnią się wizualnie od ich klasycznych odpowiedników. Mają te same gabaryty, różni je natomiast konstrukcja. W przypadku portfeli z zabezpieczeniem RFID w ścianki wszyta jest specjalna płytka, pełniąca funkcję klatki Faradaya. Membrana ochronna stanowi tutaj barierę, uniemożliwiającą połączenie karty płatniczej z czytnikiem złodzieja.

Do kradzieży może dojść wszędzie, najczęściej jednak nowocześni kieszonkowcy działają w zatłoczonych miejscach, gdzie przyłożenie czytnika do kieszeni, torby lub plecaka niczego niespodziewającej się ofiary jest bajecznie proste. Aktualnie maksymalna kwota, jaka może zostać zabrana z naszego konta bez konieczności wprowadzana kody PIN to 50 zł.

Portfel RFID – czy warto?

Zabezpieczenie swoich środków finansowych przy posiadaniu kart płatniczych jest dziś mocno uzasadnione. Portfel z zabezpieczeniem RFID doskonale sprawdzi się u ludzi, którzy lubią odwiedzać miejsca, gdzie sporo się dzieje i panuje tłok, np. festiwale lub dyskoteki, a także korzystają z komunikacji publicznej, jak np. tramwaje lub autobusy miejskie. RFID w portfelu zapewnia komfort w każdych warunkach – zebrane w jednym miejscu karty płatnicze są zawsze pod naszą kontrolą. Szczególnie warto zabezpieczyć karty służbowe, bo może być ciężko wytłumaczyć się przełożonym z nieuzasadnionego zniknięcia nawet najmniejszej, nieudokumentowanej kwoty.

Portfel RFID to produkt całkiem powszechny i nieodstający dzisiaj ceną od klasycznych, skórzanych portfeli męskich. Jest to ciekawa propozycja dla nowoczesnego gentlemana – mężczyzny, który ceni sobie elegancję, styl i minimalizm skórzanej galanterii, a także ma praktyczne podejście do współczesnych technologii i lubi być zawsze o krok przed potencjalnym zagrożeniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read