Strona głównaHobbyRowery marki Kross

Rowery marki Kross

Na polskim rynku istnieje kilka bardzo silnych marek rowerowych – rodzimych producentów, którzy zdobyli renomę nie tylko w Europie, ale i na całym świecie. Jedną z nich jest założona w 1990 roku przez Zbigniewa Sosnowskiego firma Kross. To marka stworzona z miłości do rowerów i pasji udoskonalania nowych technologii. Obecnie rowery marki Kross eksportowane są do czterdziestu krajów świata, a firma posiada ok. 20% udziału w krajowym rynku.

Rowery marki Kross – historia polskiej legendarnej marki

Zbigniew Sosnowski od dzieciństwa kochał jazdę na rowerze, jednak nigdy nie podejrzewał, że będzie właścicielem jednej z wiodących firm rowerowych. W 1990 roku zdecydował się on założyć w Przasnyszu niewielki sklep, w którym sprzedawał rowery – między innymi najbardziej znanej wówczas marki Romet. Zaangażowanie i ciężka praca sprawiły, że firma coraz bardziej rozwijała się i wkraczała na nowe sektory rynku, rozpoczynając produkcję rowerów, ram i podzespołów.

Prawdziwy rozwój marki Kross następuje jednak na początku lat 2000. Wtedy też w Przasnyszu – miejscowości położonej około 100 kilometrów od Warszawy – otworzono bardzo nowoczesny zakład produkcyjny. Zainwestowano w innowacyjne rozwiązania technologiczne, co pozwoliło na bardzo nowoczesne i precyzyjne kierowanie montażem. Od 2006 roku firma Kross produkuje rowery z różnych kategorii:

  • rowery miejskie;
  • rowery górskie;
  • rowery trekkingowe;
  • rowery szosowe;
  • rowery cross;
  • rowery dziecięce.

Rozwijając działalność firma Zbigniewa Sosnowskiego nie tylko produkowała wysokiej klasy rowery, które szybko zdobyły renomę w całej Europie, ale i zaczęła dostarczać kompleksowe rozwiązania dla kolarzy i współpracować ze specjalistycznymi sklepami, oferując wszelkiego rodzaju niezbędne akcesoria i części zamienne. Oprócz popularnych i lubianych przez Polaków modeli postawiono na rozwijanie zaawansowanych modeli wyczynowych, z których chętnie korzystają sportowcy, również podczas oficjalnych zawodów.

Kross – rowery tworzone z pasji do sportu i nowoczesnych technologii

Lekkość i wytrzymałość

Od momentu rozpoczęcia produkcji rowerów przez firmę Kross, stawiała sobie ona za cel dostarczenie swoim klientom rowerów najwyższej jakości zarówno do użytku codziennego i jazdy rekreacyjnej, jak i sportów wyczynowych. Twórcy marki wychodząc z założenia, że jazda na rowerze to sport odpowiedni praktycznie dla każdego, kto szuka aktywności sportowej, postanowili zaprojektować modele odpowiadające zróżnicowanym potrzebom. Niezwykle ważnymi cechami przy ich produkcji są lekkość i wytrzymałość. Z tego powodu w 2017 roku rozpoczęto produkcję jedynych w Polsce ultralekkich ram z włókna węglowego.

Kross Racing Team

Produkcja wyspecjalizowanych, zaawansowanych technologicznie rowerów wymaga ogromnej wiedzy i doświadczenia, także praktycznego. Z tego powodu w 2006 roku firma powołała Kross Racing Team – obecnie jedną z najlepszych drużyn w kolarstwie górskim. Bardzo szybko okazała się ona wyjątkową kuźnią nowych talentów – wśród nich warto wymienić chociażby zdobywczynię medalu olimpijskiego, Maję Włoszczowską. Jednocześnie jednak za pomocą KRT zbierano doświadczenia i testowano nowe, zaawansowane technologicznie rozwiązania.

Multicycle – rowery elektryczne

Kolejnym przełomowym krokiem, na który firma Kross zdecydowała się w 2017 roku, było przejęcie holenderskiego producenta rowerów elektrycznych – marki Multicycle. To umożliwiło na zdobycie wiedzy i know how z nowego, bardzo dynamicznie rozwijającego się sektora i jednoczesne umocnienie swojej pozycji na rynkach Europy Zachodniej. Obecnie wydaje się, że była to bardzo trafiona inwestycja – rowery Multicycle to obecnie pierwszy wybór konsumentów w Polsce jeśli chodzi o rowery elektroniczne.

Popularne modele rowerów marki Kross

Jak wspomnieliśmy już wyżej, oferta marki Kross obejmuje rowery różnych rodzajów, od rowerów miejskich, po górskie i wyczynowe, dla mężczyzn, kobiet i dzieci, w różnych przedziałach cenowych. Poniżej przedstawiamy kilka wiodących modeli z różnych kategorii, na które warto zwrócić uwagę. Szeroki wybór rowerów Kross można znaleźć w ofercie sklepu Domenasportowa.pl przeglądając kategorię rowery Kross. Warto zwrócić przede wszystkim uwagę na następujące modele:

  • Vento TE – wyjątkowo lekki rower szosowy – jego waga wynosi zaledwie 7,1 kg. Tak niska waga możliwa była do osiągnięcia dzięki zastosowaniu włókien węglowych – firma Kross stosuje je jako jedyna na polskim rynku.
  • Evado 7.0 – rower turystyczny typu, który doskonale sprawdzi się podczas dłuższej jazdy. Jest szybki, posiada 30 biegów. Waży 13,1 kg – posiada ramę z lekkiego stopu aluminium i amortyzator z blokadą skoku.
  • Level TE – zaawansowany rower górski, idealny również dla wyczynowców. Dzięki ramie z włókien węglowych waży zaledwie 9 kg. Doskonale niweluje drgania. Posiada 22 biegi oraz wysokiej jakości przerzutki tarczowe i hydrauliczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read