Strona głównaHobbySezon na windsurfing trwa!

Sezon na windsurfing trwa!

Za nami połowa czerwca, a więc lato w pełni. To oznacza, że nad polskim morzem oraz nad jeziorami trwa sezon urlopowy. Jak co roku plaże są pełne miłośników kąpieli słonecznych, a dla miłośnicy mocniejszych wrażeń raczej wybierają wodę.

Windsurfing, choć nie jest sportem mocno widowiskowym to jednak dostarcza wielu emocji i adrenaliny. Wbrew pozorom nie jest to dyscyplina niebezpieczna. Pod warunkiem, że uprawia się ją pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Przynajmniej na początku, gdy stawiamy pierwsze kroki. Potem, gdy zdobędziemy odpowiedni poziom umiejętności samodzielne pływanie jest wręcz wskazane.

Gdzie uczyć się windsurfingu? Najlepszym rozwiązaniem jest szkoła windsurfingu. Pracują tam wykwalifikowani instruktorzy, posiadający nie tylko ogromne doświadczenie w pływaniu, ale również w przekazywaniu wiedzy innym.

Na kurs kitesurfingu najlepiej zapisać się z wyprzedzeniem. Zainteresowanie dyscypliną jest tak duże, że już na początku sezonu brakuje miejsc. Dlatego część osób, którym naprawdę zależy na nauce rezerwuje sobie kurs już w lutym.

Szkoły windsurfingu zlokalizowane są głównie na Helu – jest ich tam kilka, ale z powodzeniem możecie ich szukać wzdłuż całego wybrzeża. Warto jednak pamiętać, że to właśnie Zatoka Pucka ma najlepsze warunki do uprawiania kitesurfingu. Piaszczyste dno, niewielka głębokość i to daleko od brzegu, idealne warunki wietrzne – to sprawia, że Hel to prawdziwa mekka dla windsurferów.

Dla początkujących problemem może być jednak duża ilość osób, które tam pływają. Dlatego szkoły windsurfingu tak ustawiają zajęcia by wstrzelić się w luźniejszy moment, tak aby kursanci mieli dobre warunki do nauki.

Jeśli nie lubisz tłumów fajnym rozwiązaniem może też być zapisanie się na kurs poza szczytem sezonu. Windsurfing można uprawiać w Polsce od początku maja do końca września. Szczyt sezonu to czerwiec i lipiec. Jest więc jeszcze trochę czasu, żeby na spokojnie pouczyć się pływania.

Jeśli okaże się, że sezon w Polsce jest za krótki wtedy możesz skorzystać z wyjazdu za granice. Jest wiele ciekawych baz, do których organizowane są wyjazdy z Polski. Wyspy Kanaryjskie, Egipt, Cypr to tylko niektóre z nich. Wyjazd możesz połączyć ze zwiedzaniem ciekawych zakątków i odpoczynkiem.

Jeśli do tej pory nie próbowałeś windsurfingu a chciałbyś to jeszcze nie jest za późno. Sprawdź czy szkoła Fun Surf windsurfing.com.pl ma jeszcze wolne terminy i korzystaj w pełni z lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read