Strona głównaBiznesWzmacniacz sygnału WiFi - jaki kupić?

Wzmacniacz sygnału WiFi – jaki kupić?

Masz słaby sygnał wifi w domu? Jeśli tak to powinieneś zastosować odpowiedni wzmacniacz sygnału. Jednak wybór odpowiedniego urządzenia nie jest taki prosty i dlatego też warto poznać odpowiednie informacje pozwalające na lepszy jego wybór. Dzięki tym informacjom wybór tego urządzenia będzie o wiele łatwiejszy i prostszy.

Co to jest wzmacniacz sygnału WiFi?

Jest to urządzenie, które wyposażone jest w anteny odbierające sygnał od routera i zwiększające jego zasięg. Urządzenie to jest bardzo proste w konfiguracji. Cała procedura odbywa się bez kabli sprawiając, że zasięg lokalnej sieci jest o wiele szerszy.

Kiedy warto kupić wzmacniacz sygnału WiFi?

Przypadków kiedy zakupienie i zastosowanie wzmacniacza sygnału będzie sensowny jeśli chodzi o jego zakup. Wzmacniacz sygnału warto kupić wtedy kiedy dysponuje się grubymi ścianami w domu, które wygłuszają zasięg sygnału. Bardzo często przypadkiem kiedy takie ściany występują są bloki z wielkiej płyty. Następnymi przykładami zastosowania wzmacniaczy sygnału Wifi jest brak zasięgu w ogrodzie czy też na piętrach czy też sytuacja gdy na danym obszarze występuje wiele sieci wzajemnie się zagłuszających.

Na co zwracać uwagę wybierając wzmacniacz sygnału?

Istnieje kilka parametrów, na które warto zwrócić uwagę:
– Szybkość transmisji danych – im wyższa wartość tym jak sama nazwa wskazuje na szybsze parametry transmisji można liczyć. Minimum powinno być 300 Mbps a zalecaną wartością jest 1000 Mbps.
– Standardy WiFi – Obecnie stosowane repeatery wifi powinny wspierać standard n bądź też ac, żadne inne nie zapewnią odpowiedniej prędkości transmisji.
– Obsługiwane pasmo – Większość sieci działa na paśmie 2,4GHz i dlatego też to pasmo jest bardziej zatłoczone, w związku z tym warto wybierać wzmacniacze sygnału, które oferują transfer także na paśmie 5GHz, które to jest mniej zatłoczone.

Warto także zadbać, aby repeater był wyposażony w gniazdo RJ-45, co sprawi, że będzie on bardziej uniwersalny. Dzięki odpowiedniemu wyborowi parametrów będzie się zadowolonym ze wzmacniacza WiFi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read