Strona głównaLifestyleJak wymienić akumulator w samochodzie osobowym?

Jak wymienić akumulator w samochodzie osobowym?

Wymiana akumulatora w samochodzie

Jedną z części w samochodach, które trzeba wymieniać regularnie są akumulatory. Niestety nie da się przewidzieć kiedy nastąpi ta konieczność. W większości przypadków akumulator będzie bez problemów działał około 4 do 6 lat. Oczywiście może zdarzyć się, że wymiana będzie konieczna albo wcześniej albo później. Na szczęście samodzielna wymiana akumulatora nie jest bardzo trudna i większość osób da sobie radę z tym tematem.

Wymiana akumulatora – od czego zacząć?

Początek
Oczywiście na początku trzeba zadbać o bezpieczeństwo, czyli postawić pojazd w bezpiecznym miejscu, zaciągnąć hamulec ręczny oraz wyłączyć zapłon i wyjąć kluczyki ze stacyjki. W przypadku nowoczesnych aut wyposażonych w systemy START – STOP może nastąpić trochę problemów z elektroniką i wtenczas też lepiej zostawić wymianę akumulatora specjalistom.

Wymiana akumulatora, co dalej?

Następny krok
Przede wszystkim pierwszym krokiem jest odłączenie zacisku z bieguna ujemnego, a następnie z bieguna dodatniego. Następnie należy zdjąć wszelkie zabezpieczenia i wyjąć sam akumulator. Należy robić to w pozycji pionowej, aby uniknąć wystąpienia wycieków. W pierwszej kolejności można spróbować podładować akumulator. W celu wykonania tej czynności należy postawić go na suchym i bezpiecznym miejscu dzięki czemu łatwo zauważymy ewentualne wycieki. W przypadku gdy bieguny są zaśniedziałe należy wyczyścić je szczotką lub papierem ściernym. Jeśli chodzi o ładowanie akumulatora to należy zastosować prąd o mocy około 1/10 akumulatora. Także jeśli akumulator ma pojemność 44Ah to ładowanie powinno następować prądem 4-5A.

Jak zamontować wymontowany akumulator?

Montaż
Jeśli chodzi o montaż to powinien on być wykonany w odwrotnej kolejności czyli zaczynając od bieguna dodatniego. Oczywiście należy robić to z zachowaniem odpowiednich zasad bezpieczeństwa to znaczy odpowiednio ustawić samochód czy też zaciągnąć hamulec ręczny.

Oczywiście wybierając nowy akumulator należy pamiętać o wybraniu odpowiedniej pojemności akumulatora czy też jego mocy uruchomieniowej. Dzięki temu będzie on służył od przez dłuższy czas i nie dostarczy żadnych problemów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read