Strona głównaGamingLenovo Legion Y7000- laptop gamingowy

Lenovo Legion Y7000- laptop gamingowy

Laptopy gamingowe to jedne z najdroższych produktów w segmencie elektroniki konsumenckiej. Nowe gry wymagają mocnej karty graficznej i wydajnego procesora, a te podzespoły najbardziej podnoszą cenę zestawów. Dodatkowo jednak producenci zapewniają szereg dodatków, które podnoszą cenę, a nie zawsze idzie za nimi lepsza wydajność czy funkcjonalności niezbędne przy codziennym użytkowaniu. Produkty budżetowe odrzucają te dodatki, zapewniając wysoką wydajność i dobre osiągi.

Taką propozycją, godzącą oczekiwania graczy z rozsądną ceną jest Lenovo Legion Y7000. Dostarcza możliwości zbliżone do droższych konkurencyjnych modeli, nie zapewniając jedynie wielu krzykliwych funkcji – brak konfigurowalnego oświetlenia RGB, fizycznych przycisków na touchpadzie, czy Thunderbolt 3. Płacicie więc za surową moc. Y7000 ma sporo sztuczek w zanadrzu, które zapewnią komfort pracy i rozrywki nawet bardzo wymagającym użytkownikom.

Krawędzie Lenovo Legion Y7000 wyposażone są w porty USB-A 3.1, zestaw słuchawkowy 3,5 mm, USB-C 3.0, HDMI 2.0, RJ45 Ethernet, Mini-DisplayPort i port ładowania Lenovo. Dla obniżenia kosztów nie ma tu Thunderbolt 3, ale obecność USB-C powinna to zrekompensować. Porty nie tłoczą się na obudowie, dzięki czemu podłączanie peryferiów powinno być łatwe i wygodne.

Kolor i kontrast wyświetlacza są oceniane bardzo dobrze. Obraz jest pełny i żywy, osiąga 94% sRGB i 73% AdobeRGB, co w tej cenie jest bardzo dobrym wynikiem. Rozdzielczość Full HD wygląda świetnie, a obraz wygląda na nieco większy dzięki bardzo wąskiej ramce.

Zamiast feerii barw klawiatury RGB z dodatkowymi klawiszami, Lenovo Legion Y7000 oferuje prostą przestrzeń roboczą z trzyetapowym białym podświetleniem. Klawisze wciąż mają przyzwoity skok i zapewniają wygodną pracę, a Lenovo w pełni wykorzystało dostępną przestrzeń.

Touchpad jest przesunięty poniżej spacji i używa sterowników Microsoft Precision, aby uzyskać pełną gamę gestów. Nie ma fizycznych przycisków, popularnych w sprzętach gamingowych, jednak nie jest to duży mankament bo wybierając laptop do grania, użytkownicy godzą się z koniecznością podłączenia zewnętrznej myszki.

Pod wyświetlaczem znajduje się kamera internetowa 720p, umożliwiająca rozmowy wideo lub wideokonferencje. Jeśli chodzi o głośniki, są zaskakująco głośne i dają wrażenie dźwięku pełnego i wyraźnego. Nie mają jednak żadnych bajerów, dlatego, jeśli zależy Wam na bogatszych doznaniach, zaopatrzcie się w zestaw słuchawkowy.

Żywotność baterii jest zupełnie przyzwoita jak na sprzęt z tej kategorii. Laptopy do gier zwykle są łagodniej rozpatrywane w tej kwestii, bo baterie w nich muszą zasilać bardziej energożerne podzespoły. Przy intensywnym użytkowaniu, np. graniu w wymagające gry, w ciągu godziny – dwóch powinniśmy się liczyć z koniecznością doładowania baterii. W codziennej pracy, jak przeglądanie internetu czy pisanie, nie powinniśmy się martwić przez kilka godzin.

Tym, co wyróżnia Lenovo Legion Y7000, są osiągi. Kompromisy w dodatkach i wyglądzie bledną, kiedy poznamy wydajność sprzętu. NVIDIA GTX 1060 ma konstrukcję Max-Q i 6 GB pamięci GDDR5 VRAM, co wystarcza do grania w większość nowoczesnych gier na średnich bądź wysokich ustawieniach.

Tak długo, jak nie próbujesz grać w najnowsze gry AAA na ustawieniach Ultra, Y7000 zapewnia pełną płynność, szczególnie jeśli używasz modelu z wyświetlaczem 60 Hz.

Jeśli chcecie poznać możliwości tego sprzętu, sprawdźcie naszą rozbudowaną recenzję Lenovo Legion Y7000 z pełną specyfikacją i dokumentacją: https://lenovozone.pl/produkty/komputery/lenovo-legion-y7000/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read