Strona głównaTechSprzęt audio a potrzebne akcesoria

Sprzęt audio a potrzebne akcesoria

Gdy decydujesz się na zakup sprzętu, który spełni Twoje wymagania pod względem jakości dźwięku, nie możesz zapomnieć także o akcesoriach dodatkowych, które także mają wpływ na jakość i poziom odbioru dźwięku. Czytaj dalej, a poznasz kilka wskazówek dotyczących: stojaków pod głośniki, kabli do subwoofera i kabli ethernet.

Stojaki pod głośniki

Stojaki pod głośniki to jeden z tych elementów, na który warto zwrócić uwagę szczególnie w kontekście brzmienia basów. Może znaczenie stojaków pod głośniki nie jest tak znamienne, jak kabli, ale także ich wpływ na jakość dźwięku może być odczuwalny. W ostatnich latach znacznie poprawiła się jakość stojaków i już nawet te za stosunkowo niewielką cenę mogą spełniać nasze wymagania. Dobrej jakości stojaki na głośniki mogą poprawić jakość odtwarzanej muzyki, dlatego w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na ich wykonanie. Dobre stojaki na głośniki powinny być solidnie wykonane, nie powinny należeć do najlżejszych, gdyż mają dać solidne podparcie oraz być odporne na drgania podczas odtwarzania muzyki. Decydując się na wybór konkretnych stojaków pod głośniki, warto wziąć pod uwagę wagę posiadanych głośników. Jeśli głośniki ważą sporo, należy wybrać stabilne podstawy (unikać takich na jednej nodze). Przy wyborze zwróć także uwagę na nóżki. Wybieraj te, które są zakończone np. gumowymi wypustkami. Zagwarantuje to dodatkową stabilność konstrukcji oraz zmniejszy wpływ wibracji na jakość dźwięku.

Kable do subwoofera

Nie od dziś wiadomo, że okablowanie to bardzo istotny element wpływający na jakość dźwięku. Nie warto oszczędzać na kablach. Im lepszy kabel zakupimy, tym jego wpływ na poprawę jakości dźwięku będzie większy. Wybierając kabel, musisz wziąć także pod uwagę jego długość. Im większa długość kabla tym straty na jakości dźwięku mogą być większa. Należy wziąć wtedy także pod uwagę, jakość przewodnika i izolacji, wewnętrzny układ geometryczny oraz jakie materiały zastosował producent — linkę, czy przewód z litego drutu. Zapytaj o to sprzedawcy w sklepie. Ostatnim elementem, który warto wziąć pod uwagę, wybierając kabel do subwoofera, jest grubość oraz jakość jego wykonania. 

Kable ethernet

Kable ethernet zakończone są odpowiednią końcówką i służą do przesyłania szybkiego Internetu w domu, jak i w biurze. Czy wiesz, że są także kable HDMI Ethernet? Standard HDMI z Ethernet posiada takie same możliwości jak normalny kabel HDMI, dodatkowo jednak ma możliwość obsługi aplikacji opartych na protokole IP. Działanie kanału Ethernet możliwe jest w momencie, gdy łączone nim urządzenia mają do niego dostęp.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read