Strona głównaMotoCzas na wymianę akumulatora

Czas na wymianę akumulatora

Okres jesienno zimowy często wymusza na użytkownikach samochodów i większych pojazdów wymianę akumulatora. Na rynku dostępnych jest wiele modeli. Jak wybrać ten odpowiedni do naszego auta?

Każda część w pojazdach ma swoją określoną żywotność. Po pewnym czasie pojawia się konieczność naprawy lub wymiany niektórych elementów. Akumulator zalicza się do grona tych rzeczy, które najlepiej zamienić na nowy. Jeśli samochód służy nam głównie do transportu i nie jesteśmy pasjonatami majsterkowania lub mechanikami, to często stajemy przed nie lada dylematem. Jaką baterię wybrać? Na jakie parametry zwrócić uwagę? Te lub podobne pytania pojawiają się najczęściej, kiedy sytuacja wymaga sprawnego działania i nie zawsze mamy czas na poszukiwanie optymalnego rozwiązania. Dlatego sprawdźmy wspólnie jakie informacje są potrzebne choćby do zamówienia przez Internet lub do rozmowy ze sprzedawcą.

Parametry techniczne

Podstawowe informacje tzw. minimum jest ważne, ale nie musimy znać wszystkich parametrów technicznych, aby kupić akumulator. Przede wszystkim należy zacząć od zmierzenia baterii. Jest to ważne, gdyż na rynku dostępnych jest wiele różnych gabarytów. Dla przykładu zbyt szeroki nie zmieści się w miejsce po poprzednim. Producenci aut dążą do optymalizacji przestrzeni, tak więc nie ma co spodziewać się zapasu miejsca. Zbyt wysoki akumulator może powodować trudności w zamknięciu maski. Taka błaha informacja ma jednak istotne znaczenie przy zakupie.

Ułożenie klemów i kształt biegunów są zwykle standaryzowane. Mimo wszystko warto sprawdzić czy „+” i „-” na nowym akumulatorze znajdują się po tych samych stronach co stary. Z kolei bieguny zwykle są cokołowe stożkowe, a ich wymiary znormalizowane (19,5 mm dla bieguna dodatniego i 17,9 mm dla bieguna ujemnego). Jednak w starszych autach parametry mogą nieco się różnić dlatego warto to zweryfikować. Baterie najlepiej kupować od autoryzowanych dystrybutorów lub bezpośrednio od producenta lub z jego sklepów firmowych. Wówczas unikniemy rozczarowania, podróbek i nerwów.

Dobry, czyli jaki?

AUTOPART, to rodzimy producent akumulatorów. Jedna na pięć baterii w Polsce pochodzi z mieleckiej fabryki. Przedsiębiorstwo spełnia normy upoważniające je do dostaw na pierwsze wyposażenie do producentów pojazdów samochodowych (ISO/TS 16949:2009). Oznacza to tyle, że kupując nowy samochód możemy mieć oryginalnie zainstalowany akumulator tej firmy. System zarządzania jakością (EN ISO 9001:2008) wdrożony został, aby każdy etap produkcji spełniał wyśrubowane normy przy poszanowaniu środowiska (ISO 14001:2004 System zarządzania środowiskiem zgodny z normami jego ochrony).

Nowoczesna linia produkcyjna, wytwarzanie komponentów np. tlenku metodą Bartona na największej tego typu instalacji na świecie, to oznaka innowacji oraz obraz skali produkcji. Dzięki testom napięciowym HRD odpowiadającym za kontrolę parametrów użytkowych, czy wysokonapięciowym testom HUT dotyczący kontroli szczelności, otrzymujemy pełnowartościowy, wysokiej klasy akumulator. Dział badań i rozwoju pracuje nad innowacjami i implementuje je w kolejne wersje baterii. Po pojawieniu się w samochodach funkcji START/STOP baterie zostały dostosowane, aby obsłużyć tą nowinkę technologiczną. Ponadto każdą pojedynczą sztukę można zweryfikować w systemie ERP, gdzie dostępne są kompletne dane o danym egzemplarzu.

Wysokiej jakości technologia produkcji, a także spełnienie norm stawianych przez takich producentów jak Volkswagen czy BMW świadczą o pełnym profesjonalizmie. Ta rodzima firma produkuje akumulatory do samochodów osobowych, ciężarowych, ciągników czy autobusów. Dystrybuuje swoje rozwiązania do 50 państw na całym świecie wytwarzając 2,5 mln akumulatorów rocznie. Pełny asortyment dostępny jest na AUTOPART Mielec sklep https://www.autopart.pl/dystrybucja. Czasami sprawdzone rozwiązania są bliżej niż myślimy. Wystarczy po nie sięgnąć.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read