Strona głównaMotoJak wybrać dobrą stację kontroli pojazdów na badania techniczne?

Jak wybrać dobrą stację kontroli pojazdów na badania techniczne?

W niedługim czasie musisz wykonać badania techniczne swojego samochodu? Nie wiesz, jaką stację wybrać? Sprawdź nasze porady już teraz!

Każdy właściciel samochodu musi pamiętać o tym, aby regularnie kontrolować swój pojazd w stacji kontroli pojazdów.

W przypadku samochodów nowych pierwsze badanie prowadzi się po 3 latach od jego rejestracji, drugie po 2 latach od pierwszego badania. Samochody w wieku od 5 lat muszą być już kontrolowane co roku.

Stacje kontroli pojazdów bez rejonizacji

Dzisiaj, gdy chcemy wykonać badania techniczne, możemy wybrać się do dowolnej stacji kontroli pojazdów na terenie całego kraju.

Nie obowiązuje rejonizacja, więc nie musimy korzystać z usług stacji w swojej gminie lub powiecie.

Podstawowa czy okręgowa stacja kontroli pojazdów?

Stacje kontroli pojazdów mają dwie kategorie, a mianowicie wyróżniamy:

  • podstawowe stacje kontroli pojazdów
  • okręgowe stacje kontroli pojazdów

W podstawowych stacjach kontroli pojazdów wykonuje się badania techniczne pojazdów do 3,5 tony, w tym także przyczep do tych pojazdów. Prowadzone są badania okresowe i dodatkowe.

Z kolei okręgowe stacje kontroli pojazdów specjalizują się głównie w badaniach okresowych i dodatkowych pojazdów powyżej 3,5 tony, a także prowadzą badania pojazdów w wszystkich ciężarach po kolizjach, samochodów typu SAM, a także skierowanych przez starostę lub organ kontroli ruchu drogowego.

Szybko i solidnie – wybierz dobrą stację kontroli pojazdów

Gdy musimy wykonać badanie techniczne Warszawa lub w innym mieście, do wyboru mamy najczęściej wiele różnych stacji. Cenniki we wszystkich z nich są identyczne, dlatego wielu kierowców pyta – czy tak naprawdę wybór ma znaczenie?

Jak najbardziej! Warto wybrać taką stację kontroli pojazdów, która będzie mogła zapewnić nam szybką i solidną obsługę – bez konieczności długiego czekania w kolejce. Sprawdźmy także godziny otwarcia stacji – wiele z nich pracuje aż do późnych godzin wieczornych, dlatego nie musimy brać wolnego dnia w pracy, aby skontrolować auto.

Gdy chcemy mieć pewność, że wykonamy badania techniczne samochodu danego dnia, warto także zarezerwować usługę na konkretną godzinę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read