Strona głównaZdrowieGinekolog Londyn - leczenie ginekologiczne i prowadzenie ciąży w UK

Ginekolog Londyn – leczenie ginekologiczne i prowadzenie ciąży w UK

Każda kobieta przynajmniej raz w roku powinna poddać się badaniu ginekologicznemu, wskazane jest również regularne wykonywanie cytologii. Nie powinno się o tym zapominać nawet podczas trwającego dłuższy czas pobytu zagranicznego. Polki, które przybyły do UK w celach zarobkowych i uzyskały już status rezydenta Wielkiej Brytanii, mogą wykonać badania w ramach publicznej służby zdrowia. Natomiast kobiety, które preferują lekarzy polskojęzycznych i chcą umówić się na konsultację do ginekologa szybciej, mogą skorzystać z oferty polskiej przychodni. Ginekolog Londyn nie tylko wykona stosowane badania, ale zajmie się również leczeniem schorzeń ginekologicznych i zajmie się prowadzeniem ciąży.

Leczenie ginekologiczne w ramach National Health Service

Niektóre świadczenia w ramach NHS dostępne są bezpłatnie dla wszystkich, za inne trzeba zapłacić. Uprawnienia do korzystania z bezpłatnej opieki zdrowotnej w Wielkiej Brytanii przysługują przede wszystkim tym osobom, które mieszkają i pracują w UK dłuższy czas. Polacy posiadający status rezydenta UK, mogą zarejestrować się u lekarza GP, który odtąd będzie ich lekarzem rodzinnym i do którego należy zgłosić się za każdym razem, gdy pacjent chce uzyskać skierowanie do lekarza specjalisty. Niestety wiele pacjentek uważa, że dostać się do ginekologa w UK jest bardzo trudno. Oczywiście lekarz rodzinny może podpowiedzieć, gdzie pacjentka może odbyć konsultację ginekologiczną i może skierować ją do stosownej placówki, ale tylko wówczas, gdy problem jest na tyle duży, że on sam nie potrafi go rozwiązać.

Niekiedy ginekolog przyjmuje pacjentów w tej samej przychodni co lekarz GP, ale częściej jednak zachodzi potrzeba wysłania pacjentki do jednej z klinik planowania rodziny. W klinikach planowania rodziny można wykonać m.in. cervical screening, czyli badania przesiewowe szyjki macicy, a także bezpłatne testy ciążowe. Na wizytę u ginekologa można umówić się także w Klinice Zdrowia Seksualnego (Sexual Health Clinic) lub Klinice Medycyny Układu Moczowo-Płciowego (GUM Clinic). Wiele pacjentek uważa jednak, że oczekiwanie na wizytę w specjalistycznych klinikach trwa zbyt długo, a w efekcie próbki na badania i tak nie są pobierane przez lekarzy, a pielęgniarki. Prowadzeniem ciąż w większości przypadków również nie zajmują się ginekolodzy, a położne. Z tego powodu część pacjentek, w tym pacjentki polskiego pochodzenia, decyduje się na korzystanie z usług przychodni prywatnych.

Ginekolog Londyn – oferta polskiej przychodni

Polska przychodnia medyczna to placówka ogólnodostępna, choć większość pacjentów stanowią właśnie Polacy. Personel, nawet jeśli nie pochodzi z Polski, świetnie posługuje się polskim językiem. Natomiast lekarze specjaliści to w większości osoby wykształcone w Polsce i zdobywające doświadczenie zarówno w praktyce prywatnej, jak i szpitalnej w Polsce i Wielkiej Brytanii. Polski ginekolog Londyn zajmuje się m.in. diagnostyką i leczeniem niepłodności, cytologią, diagnostyką HPV, leczeniem endometriozy i mięśniaków macicy, problemem nietrzymania moczu, regulowaniem cykli miesięcznym czy łagodzeniem objawów menopauzy. W jego kompetencjach mieści się także przygotowywanie pacjentek do ciąży, opieka nad ciężarnymi czy pacjentkami w połogu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read