Strona głównaZdrowieProfertil a spożywanie alkoholu

Profertil a spożywanie alkoholu

Mężczyźni, którzy chcieliby mieć dziecko, powinni pomyśleć o poprawie jakości swojego nasienia, zwłaszcza jeśli wraz z partnerką mają za sobą co najmniej kilka nieudanych prób zajścia w ciążę. Jednym z preparatów, który pomaga polepszyć nasienie, jest Profertil. Kiedy warto po niego sięgnąć i czy podczas stosowania można spożywać alkohol?

W jaki sposób działa Profertil?

Profertil to dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego, który dedykowany jest mężczyznom, pragnącym mieć dzieci. Zazwyczaj sięgają po niego osoby, które chciałyby poprawić jakość swojego nasienia. Regularne stosowanie Profertil w kapsułkach pozwala bowiem osiągnąć poprawę jednego lub więcej parametrów, który wykorzystywany jest do oceny jakości nasienia. Mowa tutaj o:

  • ruchliwości plemników,
  • objętości wytrysku,
  • gęstości plemników,
  • stopniu deformacji plemników.

Co wchodzi w skład preparatu i jak należy go stosować?

W składzie Profertil znaleźć można substancje odżywcze, które dostępne są również w pożywieniu, jednak często organizm mężczyzny nie przyswaja ich w sposób prawidłowy. Mowa tutaj na przykład o folianach, cynku (wspiera prawidłowość funkcji rozrodczych), witaminie E czy selenie (wspomagają ochronę komórek przed stresem oksydacyjnym). Profertil mogą przyjmować dorośli mężczyźni, u których stwierdzono zaburzenia płodności bądź w celach profilaktycznych. Producent sugeruje, aby przyjmować 2 kapsułki dziennie, najlepiej po posiłku, popijając obficie wodą. Poprawa jakości nasienia powinna nastąpić po około 3. miesiącach stosowania preparatu, choć jest to kwestia indywidualna.

Profertil a alkohol

Mężczyźni z pewnością zastanawiają się, czy preparaty wspomagające płodność, w tym Profertil, można łączyć z alkoholem? Producent nie podaje, jakoby produkt ten wchodził w reakcję z żywnością bądź napojami, w tym zawierającymi alkohol. Należy jednak pamiętać, że jego nadmiar nie jest wskazany, jeśli staramy się o potomstwo. Badania dowodzą, że umiarkowane spożywanie alkoholu może nawet poprawić jakość nasienia, dlatego też nie trzeba z niego całkowicie rezygnować podczas terapii, chyba że na wyraźne zalecenie lekarza. Warto jednak przyjmować Profertil w odstępie minimum 2 godzin przed spożyciem alkoholu. Nie można natomiast popijać leków ani innego typu wyrobów medycznych napojami alkoholowymi. Niemniej jednak małe piwo czy drink wypity kilka godzin po przyjęciu kapsułki nie powinien zaszkodzić.

Jak długo można stosować Profertil?

Producent zaznacza, że poprawa jakości nasienia może nastąpić po 3. miesiącach regularnego przyjmowania preparatu Profertil (2 kapsułki dziennie). Niemniej jednak nie zawsze udaje się począć dziecko właśnie w tym czasie, zatem pozostaje pytanie, jak długo można stosować ten produkt? Zdaniem producenta, możliwe jest długotrwałe przyjmowanie dziennej dawki, aż do momentu poczęcia. Z drugiej strony warto skonsultować się z lekarzem, który sprawdzi, z czego dokładnie wynika niska jakość nasienia. Być może konieczne będzie wdrożenie innego rodzaju terapii, prowadzonej pod nadzorem medyka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read