Strona głównaErotykaWazektomia - co to jest?

Wazektomia – co to jest?

Żyjemy w czasach, w których mamy dostęp do mnóstwa metod antykoncepcyjnych. O większości nawet nie słyszeliśmy a o stosowaniu nie ma mowy. Skupiamy się na najprostszej z nim czyli używaniu prezerwatyw. I nic w tym złego bo przecież to świetna i skuteczna metoda! Jednak czasem warto poszerzyć naszą widzę na ten temat. Może znajdziemy coś co nam bardziej przypasuje? Albo upewnimy się, że jednak dobrze wybraliśmy i nie ma potrzeby nic zmieniać.

Wazektomia – definicja

Wazektomia jest zabiegiem urologicznym (mikrochirurgicznym). Polega on na przecięciu i podwiązaniu nasieniowodów w celu zakłócenia transportu plemników z jąder do prącia. Co ciekawe skuteczność tej metody wynosi ponad 99%.

Skupmy się na drugiej po skuteczności najczęściej zadawanym pytaniu. Czy wazektomia jest odwracalna? I trzeba przyznać, że sam zabieg nie jest niebezpieczny to odwrócenie go może być już kłopotliwe. W większości przypadków przywrócenie drożności nasieniowodów jest możliwe, natomiast istnieje około 10% ryzyko całkowitej utraty płodności. Trzeba mieć na uwadze to ryzyko przy decydowaniu się na tą metodę. Najlepiej dobrze to przemyśleć zanim rzucimy się chirurgowi na stół.

Wazektomia – skutki uboczne

Czy wazektomia ma skutki uboczne? O pełnym bezpieczeństwie tego zabiegu będziemy wiedzieć dopiero w przyszłości. Prowadzone są badania w tym kierunku. Na ten moment nie stwierdzono poważnych problemów zdrowotnych wywołanych podwiązaniem nasieniowodów. Jeżeli chodzi o układ hormonalny to nie ma powodów do obaw. Wazektomia na niego nie wpływa. Możemy być również spokojni o nasze naczynia i nerwy ponieważ przy zabiegu nie są naruszane. Ponadto nasz popęd seksualny nie ulegnie zmianie ani nie będziemy mieli problemów z erekcją stosując tą metodę.

Wazektomia – czy warto?

Niektórym pewnie w głowach pojawi się teraz pytanie czy to jest legalne. Odpowiedź brzmi tak. W Polsce Wazektomia jest legalna jednak pamiętajmy, że zabieg ten nie jest refundowany i musimy sami go sfinansować. A jeśli chodzi o sam koszt to będzie trzeba liczyć się z kwotą około 2 tysięcy złotych. Nie mało ale pamiętajmy, że płacimy tylko raz.

2 KOMENTARZE

  1. Metoda jak najbardziej legalna. Dostępna od ponad 15 lat w Polsce. Pierwsze kliniki były w Toruniu oraz Warszawie (Centrum Planowania Rodziny dr Eugeniusza Siwika). Z resztą w dalszym ciągu z tego co wiem bardzo dobrze prosperują. Dobrze, ża panowie wreszcie zaczęli się interesować sprawami antykoncepcji. W końcu to wspólna sprawa.

  2. Jestem po zabiegu.Nie mam problemów z męskością..Jestem spokojnieszy i nadal używam prezerwatyw. Pożycie lepsze niż przed zabiegiem,częstsze i bardzej satysfakcjunojące

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read