Strona głównaDietaOd czego zacząć odchudzanie?

Od czego zacząć odchudzanie?

Odchudzanie to często długi, wieloetapowy i wszechstronny proces mający na celu utratę konkretnej ilości kilogramów. Aby przyniósł on pewny i trwały efekt, należy do niego podejść odpowiedzialnie, nie stroniąc od porad specjalistów.

Odchudzanie – Co trzeba zrobić na początku?

Najistotniejszą sprawą jest uświadomienie sobie, po co się odchudzamy. Czasem to sprawa zrzucenia dosłownie kilku kilogramów pod kątem uprawianego sportu. Innym razem  chodzi po prostu o zdrowie. Nadmiar kilogramów szkodzi bowiem m.in. kręgosłupowi, sercu i kondycji całego organizmu i będzie miało negatywne skutki na przyszłość danej osoby. Trzeba więc uświadomić sobie po co się odchudzamy i ile kilogramów mamy do stracenia. Nie chodzi bowiem o wychudzenie organizmu i to w sposób niszczący – w tym względnie absolutnie nie należy popadać w skrajności.

Odchudzanie – Co dalej?

Warto udać się do lekarza pierwszego kontaktu, zrobić choć podstawowe badania krwi, zmierzyć ciśnienie i sprawdzić ogólny stan organizmu. Następnie warto skorzystać z wizyty u dietetyka, jeśli ktoś nie czuje się na siłach, aby samemu ułożyć sobie właściwe menu i trzymać się go przez długie tygodnie i miesiące. Na tym etapie trzeba sobie uświadomić, że zmiana przyzwyczajeń żywieniowych oraz stylu życia nie ma być czasowa i zakończyć się wraz z osiągnięciem pożądanej wagi. Sposób myślenia o swojej codzienności trzeba zmienić już na stałe – wtedy efekty odchudzania mają szanse być trwałe.

Odchudzanie – Motywacja

Z motywacją może być ciężko – zwłaszcza na początku. Waga może nie drgnąć w dół tak szybko, jak się tego spodziewamy. dodatkowo każdy z nas jest inny, nie należy się wiec dziwić, że niektórym odchudzanie idzie szybciej, a innym wolniej – przy zastosowaniu porównywalnych diet i natężenia aktywności fizycznej i jej rodzaju. Przyda się wiec sporo samozaparcia i konsekwencji oraz ciągła świadomość, że odchudzamy się przede wszystkim dla siebie. I nie chodzi przecież tylko o wygląd, ale o zdrowie, którym każdy chce cieszyć się przez długie lata.

Odchudzanie warto wiec zacząć od uprzytomnienia sobie, po co się to robi oraz od mądrego zaplanowania całego procesu.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read