Strona głównaTechDlaczego mężczyzna powinien nosić smartband?

Dlaczego mężczyzna powinien nosić smartband?

Coraz większa liczba mężczyzn deklaruje aktywny tryb życia. Coraz częściej też uprawiają sport nie tylko ze względu na wygląd, ale świadomość korzyści zdrowotnych jakie niesie regularna aktywność fizyczna.

Na podium wśród sportów wybieranych przez mężczyzn staje oczywiście bieganie, pływanie lub coraz popularniejsze ćwiczenia na siłowni. W odróżnieniu od kobiet, aktywna męska płeć częściej zagląda do sklepów sportowych szukając nowych gadżetów, którymi mogliby wzbogacić i urozmaicić trening. Jednym z najczęściej kupowanych urządzeń wspomagających trening jest SMARTBAND.

Co to jest smartband?

Najprościej mówiąc smartband to mała, lekka, inteligentna opaska sportowa zakładana na rękę. Przeznaczona jest dla osób aktywnych fizycznie, którym zależy na monitorowaniu organizmu i parametrów związanych z realizacją zamierzonych celów treningowych.

Dlaczego mężczyzna powinien nosić smartband? Bo warto! O zaletach powiemy w dalszej części.

Efekty treningu z inteligentną opaską sportową.

Możesz mieć pewność, że trening przy użyciu opaski sportowej stanie się efektywniejszy i zdecydowanie bardziej intensywny, a efekty szybsze. Nie ważne czy zależy Ci na zwiększeniu masy mięśniowej, zrzuceniu zbędnych kilogramów czy poprawie kondycji fizycznej, nowoczesne opaski sportowe sprawdzą się w każdej z tych sytuacji. Smartband jest również świetnym gadżetem, jeśli uprawiasz sport od dawna, a Twoja aktywność fizyczna ukierunkowana jest na poprawę możliwości i realizację dalszych celów treningowych.

Oprócz zdecydowanie podstawowych funkcji, na które warto postawić kupując opaskę sportową, takich jak:

  • Podanie ilości spalanych kalorii
  • Mierzenie ilości kroków
  • Pomiar przebytego dystansu

Warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje dostępne w bardziej zaawansowanych modelach. Są to między innymi:

  • Pomiar pulsu – Jeśli szukasz takiej opcji zwróć uwagę na smartband wyposażony w pulsometr
  • Czujnik snu – Dzięki temu smartband zadba o Twój organizm nie tylko w dzień, ale i w nocy, analizując czas i jakość snu.

Efekty treningu z inteligentną opaską sportową będą lepsze, jeśli wybierzesz smartband dedykowany do danej aktywności fizycznej. Dla osób czynnie uprawiających pływanie ważne będą takie funkcje jak np. mierzenie ilości przepłyniętych basenów, pomiar efektywności treningu przy danym stylu pływackim, podczas gdy np. dla mężczyzny trenującego regularnie na siłowni najbardziej przydatne będą takie funkcje jak pomiar czasu wykonywania ćwiczenia czy odpoczynku, który je przeplata.

Męski smartband – na co zwrócić uwagę kupując opaskę sportową?

Patrząc na ofertę rynku sportowego i topowych producentów smartbandów zdecydowanie jest z czego wybierać. Kuszą designem, rozwiązaniami technologicznymi i funkcjami. Na co zwrócić uwagę kupując smartband?

W pierwszej kolejności na potrzeby użytkownika, nawet najdroższa opaska sportowa z rozbudowanymi osiągami nie sprawdzi się w treningu pływaka, jeśli nie będzie wodoodporna. Najpierw określ czego naprawdę potrzebujesz. Dla przykładu jeśli czynnie uprawiasz bieganie postaw na rozbudowane funkcje lokalizacyjne, takie jak możliwość śledzenia pokonanej trasy.

Na co jeszcze należy zwrócić uwagę? Zdecydowanie na czas trzymania baterii. Ze względu na niedużą wagę i minimalistyczny wyświetlacz lub jego brak opaski sportowe potrafią wytrzymać na jednym ładowaniu bardzo długo. Warto jednak sprawdzić ten parametr przed dokonaniem zakupu.

Jeśli jesteś osobą bardzo aktywną, a dobrze ułożony trening i jego modyfikacje są dla Ciebie ważne, warto postawić na bardziej rozbudowany model wyposażony w możliwość korelacji z czujnikiem rytmu serca. Będziesz mieć pewność, że oprócz dość ogólnikowo podawanej liczby spalonych kalorii czy przebytych kroków, Twoja inteligentna opaska sportowa stanie się gadżetem spersonalizowanym.

Bardzo ważne jest również, aby kupując smartbanda wziąć pod uwagę urządzenia, które już posiadasz w swoim domu. Dlaczego? Aby móc bez problemów wyświetlić informacje zgromadzone na opasce, powinna ona móc połączyć się z systemem operacyjnym (Windows, Android, iOS) innego urządzenia np. smartfona.

Znajdź smartband odpowiadający Twoim potrzebom, przeanalizuj swój trening i postaw na opaskę, która będzie najodpowiedniejsza dla rodzaju aktywności, którą najczęściej wybierasz!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read