Strona głównaInternetF-Secure Business Suite – nowoczesna ochrona każdej firmy

F-Secure Business Suite – nowoczesna ochrona każdej firmy

Firmy z sektora MŚP, korporacje, jednostki administracji publicznej czy uczelnie – wszystkie wymienione organizacje stoją przed wyzwaniem, jakim jest ochrona danych przed cyberatakami. Z jakich rozwiązań mogą korzystać przedsiębiorcy, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo na najwyższym poziomie?

Rozwój technologii a nowoczesne zagrożenia

Technologia ułatwia prowadzenie biznesu, bo pozwala skuteczniej docierać do klientów oraz szybciej realizować zamówienia. Również współpraca z zagranicznymi partnerami jest sprawniejsza i bardziej efektywna. Z drugiej strony dynamiczny rozwój technologii jest także zagrożeniem. Skuteczny cyberatak na firmę może spowodować jej paraliż. Wyciek danych to nie tylko poważny problem wizerunkowy (firma traci na wiarygodności), ale przede wszystkim finansowy. Przestój, konieczność zatrudnienia specjalistów i szybkiego wdrażania zabezpieczeń wiąże się z kosztami.

Firmy, które wzięły udział w badaniu przeprowadzonym przez PwC, zadeklarowały, że na cyberbezpieczeństwo wydają zaledwie 3 proc. swojego całkowitego budżetu IT[1]. To często za mało, aby gromadzone przez firmę dane były bezpieczne. Tymczasem na rynku dostępne są rozwiązania, które – bez względu na wielkość organizacji – dają kompleksową ochronę i tym samym poczucie bezpieczeństwa.

Kompleksowe zabezpieczenie zasobów firmy

Zabezpieczenie danych należących do firmy to współcześnie jedno z największych wyzwań, które stoją przed działami IT. Muszą one mierzyć się z ochroną m.in. serwerów poczty elektronicznej, rozmaitych plików czy baz danych. Kompleksowym pakietem zabezpieczającym, po który mogą sięgnąć właściciele firm, jest F-Secure Business Suite.

F-Secure Business Suite to wielowarstwowa ochrona przed lukami w zabezpieczeniach i złośliwym oprogramowaniem. Produkt usprawnia także codzienną pracę, gdyż automatyzuje wiele rutynowych czynności. Dodatkowo jest on wyposażony w funkcje administracyjne, co ułatwia specjalistom zarządzanie bezpieczeństwem zgodnie z potrzebami.

Najsłabszym ogniwem w systemie bezpieczeństwa zawsze jest człowiek, który może popełnić błędy. F-Secure Business Suite to rozwiązanie wyposażone w narzędzia ograniczające takie pomyłki. Dzięki temu jest to kompleksowy i niezawodny pakiet, który wszechstronnie chroni zasoby organizacji przed atakami zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz.

Profesjonalne zabezpieczenia – daj się poznać jako specjalista

Niskie nakłady na bezpieczeństwo w polskich firmach są niepokojące. Organizacje, które zainwestują w bezpieczeństwo zgromadzonych danych, plików czy wiadomości, mogą pozytywnie wyróżnić się na rynku i tym samym umacniać swoją pozycję w branży jako specjaliści. Firma Vida to dystrybutor i integrator systemów bezpieczeństwa IT, który kompleksowo wspomaga firmy w tworzeniu bezpiecznego środowiska pracy.

W ofercie firmy Vida znajduje się m.in. wspomniany program F-Secure Business Suite (https://www.vida.pl/antywirusy/f-secure-business-suite/), który kompleksowo zabezpiecza lokalne zasoby przedsiębiorstwa przed cyberatakami.

[1] Cyber-ruletka po polsku. Dlaczego firmy w walce z cyberprzestępcami liczą na szczęście, https://www.pwc.pl/pl/pdf/cyber-ruletka-po-polsku-raport-pwc-gsiss-2018.pdf (dostęp 13.05.2018).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read