Strona głównaGamingIdealne biurko gamingowe

Idealne biurko gamingowe

Biurko gamingowe to obok fotela jeden z najważniejszych elementów wyposażenia pokoju gracza. Wydawać by się mogło, że biurko, to dosyć prosty mebel, którego wybór nie powinien sprawiać wielkiego problemu. W przypadku osób, które spędzają wiele godzin na graniu, bardzo istotna jest dbałość o każdy szczegół, który decyduje o ergonomii i wygodzie użytkowania mebla. Podpowiemy Wam zatem na co zwrócić uwagę, wybierając biurko gamingowe.

Jaką konstrukcję powinno mieć biurko do grania?

Siła tkwi w prostocie. To stwierdzenie idealnie charakteryzuje wysokiej klasy biurka gamingowe. Posiadają one lekką konstrukcję, a jednocześnie wykazują wysoką wytrzymałość i stabilność. Stelaż biurka powinien być wykonany z wysokiej jakości stali. Bardzo ważna jest możliwość regulacji wysokości biurka, która pozwala dopasować powierzchnię roboczą blatu do indywidualnych preferencji. A skoro mówimy już o blacie, to niezwykle istotna jest jego powierzchnia robocza. Biurko gamingowe nie może być zastawione niepotrzebnymi rzeczami. Na jego blacie powinien panować ład i porządek. W tym przypadku należy trzymać się zasady im mniej rzeczy na biurku, tym lepiej. Duża powierzchnia blatu pozwala umieścić na nim nie tylko monitor i klawiaturę, ale również cały komputer. Dzięki temu pod biurkiem pozostaje o wiele więcej wolnego miejsca na nogi.

Blat biurka powinien być wykonany z wytrzymałej płyty. Dobrej jakości biurka posiadają także specjalną podkładkę antypoślizgową na całej powierzchni roboczej blatu. To znacznie podnosi komfort użytkowania. Bardzo ważne jest także, aby blat biurka był idealnie wypoziomowany. Ze względu na niedoskonałości podłogi może to stanowić nie lada wyzwanie. Dlatego nowoczesne biurka gamingowe są wyposażone w specjalne stopery poziomujące, dzięki którym można w mgnieniu oka uzyskać idealnie poziomą powierzchnię blatu. Co ciekawe niektóre biurka gamingowe posiadają specjalny system regulacji kąta nachylenia powierzchni biurka. To daje dodatkowe możliwości personalizacji mebla.

Jakie elementy dodatkowe powinno posiadać biurko gamingowe?

Prawdziwą siłą biurka gamingowego są elementy dodatkowe, które znacznie podnoszą ergonomię mebla i czynią wielogodzinną rozgrywkę jeszcze bardziej przyjemną. Podstawowym elementem, który powinno posiadać każde biurko, są otwory na okablowanie. Wysokiej klasy biurka są dodatkowo wyposażone w maskownicę na kable oraz listwę zasilającą. Kolejnym przydatnym elementem jest uchwyt na kubek. Praktyczny koszyczek sprawia, że nie trzeba stawiać kubka na blacie biurka i ryzykować przypadkowego wylania kawy lub herbaty. Bardzo przydatnym detalem jest uchwyt na słuchawki, dzięki któremu kolejny element nie ląduje na blacie biurka. Stojak na pady i akcesoria to również bardzo wygodne rozwiązanie, które zapewnia idealny porządek na biurku. Typowym gadżetem, który jednak robi piorunujące wrażenie, jest oświetlenie LED biurka z panelem sterowania. Wyraziste światło nadaje meblowi drapieżnego wyglądu, tworząc wyjątkowy klimat podczas rozgrywki.

Wybierając biurko gamingowe, z pewnością powinniście zwrócić uwagę na wszystkie, wymienione wyżej elementy. Wiele z nich ma kluczowe znaczenie dla Waszego komfortu w trakcie wielogodzinnej rozgrywki.

fot. pro-gamer.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read